NOWA WERSJA: ProMods 2.02

Polish
User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

25 Apr 2016 19:11

TomK wrote:Żniwek a jest szansa, że w niedługim czasie pojawi się TCP pod PM 2.02 i ets 1.23 ??

Zainstanowałem właśnie 1.23 i PM 2.02 no i widzę zmiany na plus. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze normalnych nazw firm :)
Pojawi się jak będzie gotowe. To odrębna modyfikacja, nie wiem kiedy się pojawi.

bumbumek wrote: Spoko. Całe Niemcy mam zjechane wzdłuż i wszerz, więc szybko zauważę choćby drobną zmianę jakiejś drogi, jako po prostu nieprzejechane.
To powinno pójść łatwo :)
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

User avatar
bumbumek
Posts: 708
Joined: 14 Aug 2014 22:46
Location: City of Poznań

27 Apr 2016 12:43

Wreszcie przesiadłem się na patch 1.23. Zniwku, oprócz ukazanej przez Ciebie nowej drogi w okolicy Monachium, całkowicie przebudowana została droga nr 7 pomiędzy Kassel a Frankfurtem :) Pytanie tylko, że droga ta była wcześniej zmieniana (wraz z modernizacją całych Niemczech), i teraz dokonali jakichś pełnych korekt na tym odcinku, czy też to zupełna nowość, która zastąpiła totalnie starą drogę jeszcze od SCS? Hmmmm...

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

28 Apr 2016 00:44

Nie mam niestety pojęcia. W ostatnim czasie (miesiąca czy dwóch) nie zwiedzałem zbytnio mapy, bo skupiałem się jedynie na wyłapywaniu błędów - potwierdzanie zgłoszeń i dodawanie ich do systemu, testowanie nowości w becie. Zająłem się Łodzią jak tylko wróciłem ze szpitala i dzięki temu kilkanaście rzeczy zostało jeszcze szybko poprawionych ;) Niestety, nie miałem czasu przyjrzeć się niemieckim autostradom, nie pamiętam jak wyglądały dawniej. Poza tym dużo czasu pożera edycja mapy, stąd brak czasu na kolejne zlecenia :)
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

User avatar
bumbumek
Posts: 708
Joined: 14 Aug 2014 22:46
Location: City of Poznań

28 Apr 2016 02:20

Biednuś, odkąd zostałeś testerem tak jakby odeszła Ci część fajnej zabawy, gdyż bardziej skupiasz się na technikaliach, niż na samej rozgrywce. No ale skoro taki tryb tobie odpowiada, to i nam to odpowiada :)

A wracając do v2.02 - widziałem, że kilka osób zgłosiło znów krytyczne błędy z wywałkami do windy, oraz niewidzialne ściany...Heh, o co tej grze chodzi to ja nie wiem. Coś czuję, że nawet jakby powstał hotfix 2 (w co szczerze wątpię), to znów pojawiłyby się nowe błędy...

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

28 Apr 2016 21:18

bumbumek wrote:Biednuś, odkąd zostałeś testerem tak jakby odeszła Ci część fajnej zabawy, gdyż bardziej skupiasz się na technikaliach, niż na samej rozgrywce. No ale skoro taki tryb tobie odpowiada, to i nam to odpowiada :)
Lubię się angażować, stąd w ogóle zacząłem zgłaszać błędy. Mogłem to przecież olać od początku ;)
Pomagam z mapą, pomagam na forum - to czasami uciążliwe ale jednak nie jest takim złym zajęciem :)
bumbumek wrote:A wracając do v2.02 - widziałem, że kilka osób zgłosiło znów krytyczne błędy z wywałkami do windy, oraz niewidzialne ściany...Heh, o co tej grze chodzi to ja nie wiem. Coś czuję, że nawet jakby powstał hotfix 2 (w co szczerze wątpię), to znów pojawiłyby się nowe błędy...
Niestety, graczy jest znacznie, znacznie, znacznie więcej niż testerów. Nie jesteśmy w stanie przejechać każdej drogi, sprawdzić każdej firmy, wziąć każdego towaru (a niektóre problemy występują na przykład tylko w przpadku wzięcia towaru z konkretnej firmy, w konkretnym mieście - kwestia losowa czy gra nam to akurat wygeneruje przy testach). Przy tak dużym projekcie niemożliwe jest wyeliminowanie wszystkich błędów, niestety . Wszyscy by tego chcieli. Twórcy map, testerzy i gracze ale to w zasadzie niewykonalne :) Pobierając moda trzeba się liczyć z niedoróbkami - to nie produkt dopieszczony, który jest sprzedawany by przyciągnąć ludzi. (a poza tym, ATS na przykład ma również błędy na oryginalnej mapie, więc jak widać każdemu się zdarza :D)
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

User avatar
bumbumek
Posts: 708
Joined: 14 Aug 2014 22:46
Location: City of Poznań

28 Apr 2016 22:07

Oczywiście masz rację, że jako produkt moderski, nieoficjalny, błędy są w nim nie do uniknięcia, co doskonale rozumiem, dlatego też nigdy nie podnosiłem z tego powodu lamentu itd. w szacunku do ekipy tworzącej daną mapę lub jakikolwiek inny mod. Bądź co bądź modowanie to głównie hobby, a nie praca zarobkowa, dla której człowiek poświęcałby się minimum 8h dziennie.

Natomiast jedno jest dla mnie ciut niezrozumiałe - jakiś czas temu na tym forum zgłosiłem propozycję, by nowe wersje mapy wypuszczać jako otwartą betę do zgłaszania błędów (z czego korzysta przecież SCS pełną parą). Niestety spotkało się to z nieprzychylnością osób decyzyjnych w ProMods, motywując to jakąś formułą elitarności testerów.

Hmm, szkoda. Myślę że otwarta beta w mig zalałaby się zgłoszonymi błędami, z którymi szybciej byście się uporali. Was, testerów jest zapewne kilkunastu, a tak cała rzesza graczy rzuciłaby się na betę jak Reksio na szynkę :)

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

29 Apr 2016 10:44

bumbumek wrote:Oczywiście masz rację, że jako produkt moderski, nieoficjalny, błędy są w nim nie do uniknięcia, co doskonale rozumiem, dlatego też nigdy nie podnosiłem z tego powodu lamentu itd. w szacunku do ekipy tworzącej daną mapę lub jakikolwiek inny mod. Bądź co bądź modowanie to głównie hobby, a nie praca zarobkowa, dla której człowiek poświęcałby się minimum 8h dziennie.
Bywają dni że ktoś zaszaleje i z przyjemnością będzie robił mapę cały dzień (z małymi przerwami) ale nie można tego wymagać, co niektórzy robią. Nie ma żadnych terminów, jest to robione gdy ma się chęć. Nikt nikomu nic nie obiecuje :) Jak komuś brakuje jego miasta, to niech je zrobi. Sam zacząłem jakiś czas temu edytować mapę i naprawdę to żadna wielka filozofia, choć żeby to miało dobrą jakość, to trzeba się postarać i poznać różne sztuczki, metody, wszystkie dostępne modele, żeby jak najlepiej odwzorować prawdziwe miasto.
bumbumek wrote:Natomiast jedno jest dla mnie ciut niezrozumiałe - jakiś czas temu na tym forum zgłosiłem propozycję, by nowe wersje mapy wypuszczać jako otwartą betę do zgłaszania błędów (z czego korzysta przecież SCS pełną parą). Niestety spotkało się to z nieprzychylnością osób decyzyjnych w ProMods, motywując to jakąś formułą elitarności testerów.

Hmm, szkoda. Myślę że otwarta beta w mig zalałaby się zgłoszonymi błędami, z którymi szybciej byście się uporali. Was, testerów jest zapewne kilkunastu, a tak cała rzesza graczy rzuciłaby się na betę jak Reksio na szynkę :)
Lista osób zaangażowanych w projekt jest dostępna tutaj: http://www.promods.net/viewtopic.php?f=2&t=1501
Niby nie jest nas tak mało ale mapa jest ogromna, a zdarzy się że akurat ja sobie upatrzę w becie Islandię i połowa pozostałych też. Wtedy zostaje mniej osób na Niemcy. W 2.02 akurat ja zająłem się Łodzią, czego nikt inny nie robił. Różnie bywa.

Też nieraz o tym myślałem. Jednocześnie nieraz "delikatnie sugerowałem" że chciałbym być beta testerem, bo zbyt dużo błędów przechodzi do publicznych wersji. Problem z open betą jest taki, że jest zbyt dużo osób które nie chcą pomóc. Oni mają taką dziwną, fanatyczną chcicę że MUSZĄ zagrać. "Kiedy 2.1? Kiedy 2.1? No dajcie już to 2.1!". Sam już to pewnie zauważyłeś. Nie zależy im na testowaniu mapy pod kątem błędów, tylko po prostu przejechanie się jak najszybciej nowymi drogami. A takie osoby są niepotrzebne w testach, bo to nie na tym polega żeby nic nie zgłosić. Poza tym, im więcej osób, tym większa szansa że ktoś da link do bety kumplowi, tamten roześle do kolejnych osób i tyle. (mówię teraz o zamkniętej becie). Team ufa że będziemy testować i nie będziemy zdradzać co się pojawi nowego na mapie. A jak dasz dostęp wielu osobom, to nie ma kontroli nad tym wszystkim. Myślę że o to chodzi ale oczywiście nie siedzę w głowach "szefów", więc nie wiem jakie mają przemyślenia na ten temat ;)
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

User avatar
bumbumek
Posts: 708
Joined: 14 Aug 2014 22:46
Location: City of Poznań

29 Apr 2016 12:52

Niby nie jest nas tak mało ale mapa jest ogromna, a zdarzy się że akurat ja sobie upatrzę w becie Islandię i połowa pozostałych też. Wtedy zostaje mniej osób na Niemcy. W 2.02 akurat ja zająłem się Łodzią, czego nikt inny nie robił. Różnie bywa.
No, kłania się tutaj brak komunikacji. Nie sądzę aby nie dało się tego rozwiązać, i porozumieć się kto jakie tereny testuje, tym bardziej, że nie jest Was setka, a ciut ponad 20 osób ;)

Testowanie przez Was wygląda więc ciut chaotycznie, skoro nie dogadujecie się, co kto sprawdza :)

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

29 Apr 2016 12:58

bumbumek wrote: No, kłania się tutaj brak komunikacji. Nie sądzę aby nie dało się tego rozwiązać, i porozumieć się kto jakie tereny testuje, tym bardziej, że nie jest Was setka, a ciut ponad 20 osób ;)

Testowanie przez Was wygląda więc ciut chaotycznie, skoro nie dogadujecie się, co kto sprawdza :)
Miałem okazję brać udział tylko w ostatnich testach. Nie było dużo nowości. W sumie nie brało udziału tyle osób, bo przecież nie każdy ma akurat czas gdy są testy :) Myślę że robiło to 5-10 osób. Z tego co widziałem, wersja 2.0, czyli ta w której mapa rozrosła się bardzo mocno, testy były podzielone na etapy. Najpierw były testy na przykład Rumunii. Następnie wszyscy testowali Islandię. Później Francję. Tak to wyglądało i wtedy nie trzeba było się za bardzo dogadywać, tylko sprawdzać czy ktoś już zgłosił zauważony przez nas problem do bugtrackera. A teraz po prostu tak wyszło że ja patriotycznie zajrzałem do przebudowanej Łodzi i zgłaszałem błędy, podczas gdy inni byli w innych miejscach i jakoś to poszło ;)
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

User avatar
bumbumek
Posts: 708
Joined: 14 Aug 2014 22:46
Location: City of Poznań

29 Apr 2016 14:37

No ma się rozumieć. Cóż, zagadnę Cię więc po premierze v2.1 jak wyglądały testy :P



Locked

Return to “Polski”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: thehank1285 and 10 guests