Dylematy początkującego

Polish
ArkadiuszA
Posts: 10
Joined: 24 Mar 2017 07:16
Donation rank:
Location: Katowice

01 Apr 2017 12:04

Witam, od jakiegoś czasu, za namową mojego brata jestem szczęśliwym posiadaczem ETS 2.
Oglądając różne filmiki i prezentacje doszedłem do wniosku że chciałbym podstawowy zestaw z dostępnymi DLC rozszeżyć o pakiet ProMods + RusMap.
Pościągałem sobie wszystkie pliki wypakowałem i jako że było trochę późno zostawiłem instalację na następny dzień.
Następnego dnia pojawiła się aktualizacja 1.27 i przygotowane pliki mogłem sobie … ;)
W związku z nią pojawił się szereg pytań :
1. Czy na Stream da się w jakiś sposób wybrać wersję programu, czy zawsze jest tylko najnowsza ?
2. Czy zapisy gry z „wersji” ProMod + RusMap da się otworzyć potem na „gołym” ETS2,
czy trzeba poczekać do aktualizacji aby mieć ciągłość zapisu ( jeżeli dobrze zrozumiałe Voytka może to potrwać kilka miesięcy ).
Zdaje sobie sprawę że nie będzie wszystkich garaży, ale chodzi mi o to czy te pliki zapisu są do odtworzenia i tu, i tu.
3. Pojawiła się już aktualizacja RusMap, czy można ją już zainstalować i potem „dobić” do niej ProMods, czy lepiej poczekać na całość ?

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

01 Apr 2017 16:16

Cześć, miło że do nas dołączyłeś :)

1. Oczywiście ze tak

2. Możesz tak zrobić i nie powinno się stać nic złego ale nie polecam takiego rozwiązania. Lepiej zostać po prostu na poprzedniej wersji i zaczekać, to pewniejsza opcja. Myślę że Twój zapis może się posypać, jeżeli na przykład miałeś garaż w Helsinkach (ProMods). Wyłączasz PM, żeby grać na nowszej wersji i brak tego garażu może namieszać. Dawniej miałbyś wtedy ogromne problemy, na szczęście SCS dopracowało już wsparcie dla modów na tyle, że zapis posypie Ci się wtedy gdy będziesz naprawdę miał pecha.
Zatem tak - myślę że zapis się wczyta ale gdy miałeś garaże, to może się coś stać gdy będziesz pechowy. Ja osobiście mam tylko garaże z oryginalnej mapy i nie kupuję tych z modów.
Gorzej jest wtedy, gdy masz moda na ciężarówkę i go wyłączysz - wydaje mi się że wtedy czekają Cię problemy.

Źle mnie zrozumiałeś - może to potrwać parę tygodni ale nikt celowo nie wydłuża tej daty do kilku miesięcy ;)

3. Możesz sobie użyć teraz RusMap, bez ProMods i później dodać PM 2.16. Przygotowałem już nowy plik Road Connection, który działa z 1.27 i wrzucę go, gdy wyjdzie PM 2.16. Autor RusMap wrzucił do swojej paczki stary plik, którego nawet nie zaktualizował do 1.27, więc nie działa :D
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

ArkadiuszA
Posts: 10
Joined: 24 Mar 2017 07:16
Donation rank:
Location: Katowice

01 Apr 2017 17:38

Jakoś poprzedniej wersji na Stream nie znalazłem, ale nie szkodzi nie będę kombinował.
Zainstalowałem RusMap i hula - dzięki wielkie.
Spokojnie teraz zaczekam na ProMods, trzymam za chłopaków kciuki.

A z tymi kilkoma miesiącami to nie chodziło o żadną uszczypliwość.
Lepiej cieszyć się że tak szybko, niż narzekać że tak długo ;)

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

01 Apr 2017 18:39

To jest Steam, tak jakby coś ;)
Biblioteka -> prawoklik na ETS2 -> zakładka BETA -> 1.26 for incompatible mods
I na tej wersji możesz czekać, aż wszystkie mody zostaną zaktualizowane do 1.27

Pewnie już by się pojawiło 2.16, gdyby nie to że pewna rzecz ma być dokończona i czekamy.
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

yang20
Posts: 447
Joined: 24 Aug 2015 20:29
Location: Warszawa/Warsaw

01 Apr 2017 20:34

Oby ta 'pewna rzecz' została dokończona szybko bo tak nudnawo trochę. Cały czas czekam na te nowe orleny :) oraz na Kaliningrad, bo skoro jest zrobiony to pewnie wystarczy dodać sektor i tyle. Z tego co wiem to pojawiłby się wcześniej ale pewien pan, który został już zbanowany, oraz pochodził ze Szczecina (tak, o niego chodzi) był mało otwarty.
Image
Currently driving SCANIA S
PM2.40+RusMap 1.8.1+Great Steppe 1.2+Southern Region 7.8
Beta-tester of Project Balkans

Rafal1997PL
Posts: 26
Joined: 14 Sep 2016 19:10
Location: Częstochowa

01 Apr 2017 20:42

Yang nowe orleny zapewne będą dopiero w 2.2 ale szczerze chce nowe orleny bo tego pana tak o tym którym mówił yang są nie realistyczne.

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

01 Apr 2017 21:25

Tym panem się nie zajmujmy publicznie, bo to zbędne.

Kaliningrad i tak byłby w 2.2, a do 2.2 jest jeszcze kilka miesięcy w mojej ocenie.
Orleny również będą w 2.2 (i nie tylko Orleny ;))
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

yang20
Posts: 447
Joined: 24 Aug 2015 20:29
Location: Warszawa/Warsaw

01 Apr 2017 21:32

Skoro wszystko będzie w 2.20 to co będzie w 2.16 (poza lekkimi zmianami w Polsce)??
Image
Currently driving SCANIA S
PM2.40+RusMap 1.8.1+Great Steppe 1.2+Southern Region 7.8
Beta-tester of Project Balkans

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

01 Apr 2017 22:04

Wygląda na to że reszta to tajemnica, więc nie powiem ;)

Mogę tylko dodać od siebie, że jdenm8 wraz ze mną stworzyliśmy nowe loga firm (Naprawdę sporo, nie tylko polskich. To te widoczne na Rynku Przesyłek oraz na mapie) + stworzyłem nowe ikonki numerów dróg w Polsce + parę teksturek, może ktoś zauważy. Mamy w końcu wolną rękę w Polsce i możemy poszaleć ale wszystko zajmuje trochę czasu i trzeba to też posprawdzać i poczekać czasami na prace w innych obszarach. Mam nadzieję że wszystko będzie miało pozytywny odbiór. Jak nie - czekam na feedback.

Przypomnę tylko, że 2.16 miało być jedynie aktualizacją, która dostosuje 2.15 do wersji gry 1.27. Jako że było z tym mnóstwo roboty, a część z nas miała wenę na szybkie usprawnienia terenów, to co nieco się pojawi.
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

Rafal1997PL
Posts: 26
Joined: 14 Sep 2016 19:10
Location: Częstochowa

01 Apr 2017 22:13

Voytek mam pytanie będą realistyczne banery na stacjach bp w polsce? Zadawałem to pytanie ale odpowiedzi nie otrzymałem więc pisze na forum. Jeśli to jakaś tajemnica to rozumiem czemu odpowiedzi nie otrzymałem :D



Post Reply

Return to “Polski”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 6 guests