Dylematy początkującego

Polish
MrTuptuuus
Posts: 183
Joined: 05 Apr 2015 12:42
Donation rank:
Location: Kielce

03 Apr 2017 19:20

Albo tak dopisze, Irlandia jest ciągle pusta, ja sam nie widziałem żeby ktoś coś robił! :D
Currently driving: Scania RJL
Win 10, i5-6500 (3,2 Ghz), 8GB RAM, Asus GeForce GTX 1060 3GB.

Promods+Rusmap+Poland Rebuilding <3

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

03 Apr 2017 19:52

Miałem na myśli przebudowę tych dwóch miasteczek + dróg. To już dość stara praca, z pewnością można tam coś upiększyć, trochę przebudować i coś dodać.
A przede wszystkim... Lwów jest jednak całkiem blisko Polski, więc można by i o tym pomyśleć, choć duże miasto to już oczywiście duże wyzwanie i wiąże się z budowaniem od zera.
W Bułgarii jest sporo dróg ale niektóre fragmenty nie są w 100% ukończone, więc lepiej nie, bo nie wiesz gdzie jest "bezpiecznie".

Nie mogę Ci niestety zdradzić tak dużo jak potrzeba ale wszyscy widzą że postępów na Ukrainie nie ma od dawna. Wiadomo, jest tam konflikt ale to daleko na wschodzie i mi osobiście to w ogóle nie przeszkadza w grze...
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

yang20
Posts: 447
Joined: 24 Aug 2015 20:29
Location: Warszawa/Warsaw

03 Apr 2017 20:08

Powiadasz, że stara praca chociaż została wydana w 2.10 więc według mnie jest stosunkowo świeża. Jeżeli chodzi zaś o konflikt na wschodzie to ja to widzę tak: miasta będą ukraińskie, ale będzie można spotkać bilbordy z hasłami podkreślającymi rosyjskość tych ziem albo coś podobnego
Image
Currently driving SCANIA S
PM2.40+RusMap 1.8.1+Great Steppe 1.2+Southern Region 7.8
Beta-tester of Project Balkans

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

03 Apr 2017 20:18

Zdaje się że miasta na Ukrainie były w 2.0, czyli prawie 1,5 roku temu... To kawał czasu. Weź też pod uwagę to, że te miasta mogły być gotowe już wcześniej, na przykład zaraz po wydaniu 1.9, co dodaje im jeszcze kilka miesięcy.
Metody tworzenia map też się zmieniają. SCS coś wprowadza do edytora, mapperzy się tego uczą i zaczynają używać. Coś może więc wyglądać staro w kwestii technicznej.
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

yang20
Posts: 447
Joined: 24 Aug 2015 20:29
Location: Warszawa/Warsaw

03 Apr 2017 20:52

Faktycznie, mój błąd. Mukaczewo i Użhorod zostały wydane w 2.0 a Zielenogradsk został wydany w 2.1 Pomyliły mi się te miejsca xD
Image
Currently driving SCANIA S
PM2.40+RusMap 1.8.1+Great Steppe 1.2+Southern Region 7.8
Beta-tester of Project Balkans

MrTuptuuus
Posts: 183
Joined: 05 Apr 2015 12:42
Donation rank:
Location: Kielce

04 Apr 2017 13:41

Łatwiej jest mapę stworzyć od "zera" czy łatwiej np. przebudować taki Slazburg? W sumie chciałbym się nauczyć i np. w przyszłości rozbudować jakąś część promods, np taki mały dodatek jak już chyba jeden istnieje co dodaje np. Ystad, jakieś miasto w Islandii. to coś podobnego :D
Currently driving: Scania RJL
Win 10, i5-6500 (3,2 Ghz), 8GB RAM, Asus GeForce GTX 1060 3GB.

Promods+Rusmap+Poland Rebuilding <3

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

04 Apr 2017 13:46

Każdy jest inny - mi łatwiej idzie ulepszanie starych terenów przy użyciu nowych metod, nowych modeli itp. Inni może wolą tworzyć coś od zera. Lubię też budować węzły autostradowe, z tym że później trzeba je wypełnić terenem, a to już trochę męczące ;)

Odpal edytor, pobaw się, spróbuj tu i tam - w końcu zrozumiesz pewne metody pracy i wyrobisz sobie styl. Edytor jest niestety narzędziem trudnym na początku. Nie ma wielu poradników, wszystkiego uczysz się sam, po prostu próbując. Później jest już znacznie łatwiej - wiesz gdzie czego szukać, wiesz jak sobie poradzić z jakimś problemem.
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

yang20
Posts: 447
Joined: 24 Aug 2015 20:29
Location: Warszawa/Warsaw

04 Apr 2017 13:56

Żniwek/Vøytek wrote:później trzeba je wypełnić terenem, a to już trochę męczące
Popieram Cię Żniwiarzu.

Jeżeli chodzi o mnie to ja najbardziej odnajduję się w budowaniu nowych terenów. Mam takie coś że muszę mieć podłączoną jakąś drogę inaczej ciężko mi się pracuje
Image
Currently driving SCANIA S
PM2.40+RusMap 1.8.1+Great Steppe 1.2+Southern Region 7.8
Beta-tester of Project Balkans

MrTuptuuus
Posts: 183
Joined: 05 Apr 2015 12:42
Donation rank:
Location: Kielce

04 Apr 2017 14:12

Żniwku (chyba dobrze odmieniłem) ja bym na twoim kanale z chęcią ujrzał poradnik z edytora! w sumie ja sobie nie wyobrażam budowania np Dublina jeśli nie mam niczego dookoła. ale np już Częstochowę to prościej bo jakaś droga musi lecieć spod Katowic czy gdzieś indziej! :D
Currently driving: Scania RJL
Win 10, i5-6500 (3,2 Ghz), 8GB RAM, Asus GeForce GTX 1060 3GB.

Promods+Rusmap+Poland Rebuilding <3

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

04 Apr 2017 14:16

Przestańcie odmieniać stary nick i w ogóle go używać, skoro mam nowy :D

Zarówno SCS jak i ProMods działa w ten sposób, że najpierw kładziemy sobie siatkę dróg. Bez skrzyżowań nawet. Po prostu taki szkielet. Może się tym zająć nawet osoba, która później na danym terenie nie będzie nic robić.
Ja na przykład zrobiłem to w Rumunii, gdzie MIRFI będzie pracował i być może nawet ten układ dróg trochę pozmienia.
A Vladzz-G zrobił to w północnej Norwegii, gdzie teraz inni pracują.

A poradnik ciężko będzie zrobić, bo nie wiem z czego mógłby być... Nawet i 10 filmów to byłoby za mało by wszystko wytłumaczyć ale mogę coś spróbować, jak dostanę listę "czego nie wiemy".
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek



Post Reply

Return to “Polski”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 2 guests