Jaka karta..

Polish
User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

26 Sep 2017 21:13

Poza miastami prawie nigdzie nie mam spadków, w niektórych miastach też nie. Weź poprawkę na kilka ciężkich modów, które mam odpalone + fakt, że streamowałem ;) Ciężko powiedzieć jak byłoby z samym PM, bo nigdy tak nie grałem.
Moja karta jest akurat strasznie stara (kupiona w kwietniu 2013 bodajże), stąd właśnie czasami przytnie za miastem w dziwnych miejscach, i nie ogarnia zbyt dobrze dużych miast. Procesor i RAM wymieniłem parę miesięcy temu.
Moim zdaniem 2GB jest zupełnie wystarczające (nie do maksymalnych ustawień w FullHD, to akurat logiczne).
Na drugim kompie mam 1GB i również jest to jak najbardziej grywalne w średnich ustawieniach. Kwestia dobrania ustawień pod swój sprzęt, z góry ciężko powiedzieć :)
Gdy jednak będę zmieniał kartę, to wiadomo że będzie miała znacznie więcej pamięci niż 2GB, bo to był "standard" te 4 lata temu. Zatem jeśli kupujesz teraz, to pewnie nawet ciężko taką dostać.
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

User avatar
Dark Raven
Posts: 14
Joined: 23 Aug 2017 09:20
Donation rank:
Location: THORN [CT, LU, LWL]

27 Sep 2017 18:28

wega998 wrote:
24 Sep 2017 19:07
Witam, od jakiegoś czasu mam problem z wydajnością w grze. Otóż jakiś czas grałem na laptopie i jako tako znośnie się dało grać ale w końcu chce przejść na komputer który ma takie podzespoły:

- - Procesor AMD Athlon(tm) II X4 645 3.10 GHz

- Karta graficzna NIVIDA GeForce GTS 450

- Ram zainstalowane to 12 GB

Ku jakże mojemu wielkiemu zdziwieniu gra nadal się ścina na komputerze i mam takie pytanie czy ta karta da radę uciągnąć pro modsa tak żeby dało się grać płynnie bez ścinek nawet w mieście?

Karta graficzna Asus R7 240 4GB DDR3 (128 bit) D-Sub, DVI-D, HDMI, (R7240-OC-4GD3-L)
Po pierwsze, GTS to bardzo mało wydajna seria kart, nie dziw się, że są "ścinki". Do gier to raczej tylko GTX.
Po drugie, jeżeli nie wymieniasz procesora to zdecydowanie kup nvidię. Tamta generacja procesorów ze stajni AMD idealnie współpracuje z kartami nvidii. Takie zestawy chodzą płynniej, wydajniej, są mniejsze problemy ze sterownikami i uruchamianiem gier.
Po trzy, jak już karta GTX to nie polecam niższych niż X50, to taka graniczna wartość w/g mnie do gier (zawsze 450 będzie lepsza niż np. 540), nawet wręcz śmiem twierdzić, że jedne z wydajniejszych to X70 i 80 (wymień tą GTS 450 na np. GTX 470 i już zobaczysz różnicę:P)

Niema recepty no dobrą rozbudowę jeżeli bawisz się w półśrodki, ważna jest też płyta główna (o ile nie najważniejsza), prędkość pamięci RAM i inne niuanse, nie same "cyferki".
Bardzo dużo ludzi zapomina, że komputer jest tak szybki, jak jego najwolniejsza część. Dasz szybką i dobrą grafikę, procesor nie nadąży, dobry mocny i szybki procesor, to i tak nie będzie pracował tak wydajnie jak mógłby, wymienisz oba, słaba płyta Ci wszystko spowolni albo zapchasz RAM, to jest wyścig zbrojeń.;)
Co do wydajności ETS, gra jest słabo zoptymalizowana pod mody. Sam posiadam GTX 770 i procesor AMD Phenom II, i dla przykładu Wiedźmin chodzi mi w ultra a w ETS przy wjeżdżaniu do miasta potrafi mi przyciąć.
Pozdrawiam.
Image

wega998
Posts: 15
Joined: 15 Apr 2017 09:08

27 Sep 2017 20:52

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedz trochę mi rozjaśniłeś sytuacje :) spróbuje się rozejrzeć za nividą tylko jestem trochę zrażony bo wyskakuje mi błąd sterownika ekranu i mogę sb z tym poradzić więc dlatego chciałem inną kartę :/

User avatar
Dark Raven
Posts: 14
Joined: 23 Aug 2017 09:20
Donation rank:
Location: THORN [CT, LU, LWL]

28 Sep 2017 17:47

Np.;)
wega998 wrote:
27 Sep 2017 20:52
Dziękuje za wyczerpującą odpowiedz trochę mi rozjaśniłeś sytuacje :) spróbuje się rozejrzeć za nividą tylko jestem trochę zrażony bo wyskakuje mi błąd sterownika ekranu i mogę sb z tym poradzić więc dlatego chciałem inną kartę :/
Błąd sterownika ekranu to głównie błąd Windowsa (któraś z aktualizacji to poprawia) ale nie tylko. To błąd ogólnej konfiguracji komputera na linii grafika procesor Windows, ale powoduje go właśnie winda.;>
Image

wega998
Posts: 15
Joined: 15 Apr 2017 09:08

28 Sep 2017 18:19

A co proponujesz? Bo aktualizacje mam zainstalowane takie jakie Windows Sb pobrał i zainstalował a komunikat dokładnie taki wyskakuje "Sterownik ekranu NIVIDA Windows Kernel Mode Driver, Version 353.38 przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność" dlatego myślałem że wina karty.

User avatar
Dark Raven
Posts: 14
Joined: 23 Aug 2017 09:20
Donation rank:
Location: THORN [CT, LU, LWL]

28 Sep 2017 19:17

Powiem Ci szczerze, nie wiem... Błąd generuje Windows Vista, 7, 8 i nowsze, w założeniach miał zapobiegać zawieszaniu się komputera i tzw "ekranowi śmierci" powszechnych w starszych wersjach Windowsów. Nie ma jednej skutecznej metody. To może być wszystko, Microsoft zna problem ale nadal nie może sobie do końca z nim poradzić. Zależy jaką masz grafikę, wersję sterowników do niej, jaki Windows i jaką jego wersję, jakie masz zainstalowane poprawki i servispacki. Ale to też być może stara lub uszkodzona karta graficzna, za słaby zasilacz, słaba pamięć RAM lub najbardziej prozaiczna sprawa jak niewłaściwe sterowniki do karty graficznej (przy starszych kartach nie ma sensu instalować najnowszych, lub inaczej, nie zawsze jest sens). Zobacz sobie https://www.youtube.com/watch?v=wYeT2HRleO4, może Ci coś pomoże. Mi z czasem przestał występować, mam Windows 7 Professional 64 bit, pomogła instalacja SP2
Image

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

28 Sep 2017 20:20

"przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność"

Ten komunikat pojawia się, gdy karta Ci padnie i się zrestartuje, tak wynika z moich doświadczeń. Ekran na chwilę robi się czarny, po chwili wraca, bez konieczności restartu komputera.
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

wega998
Posts: 15
Joined: 15 Apr 2017 09:08

29 Sep 2017 12:37

No dokładnie ekran robi się czarny i wraca ale już gra jest zminimalizowana do paska i nie da się do niej wrócić

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

29 Sep 2017 13:38

Zatem myślę, że karta Ci po prostu zdycha, bo się nie wyrabia.

W przypadku ETSa miałem tak tylko raz. Przypadkiem ustawiłem bardzo przegiętą gęstość drzew w edytorze i karta odmówiła posłuszeństwa :D Po chwili wszystko wróciło, sterownik ekranu odzyskał sprawność (coś w tym stylu) i po przełączeniu na edytor, wszystko się ładnie "narysowało" od nowa i mogłem kontynuować pracę. Edytor mam w oknie. Możliwe że w przypadku odpalenia gry na pełnym ekranie, powrót do niej jest niemożliwy i musisz ją zrestartować.
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

User avatar
Dark Raven
Posts: 14
Joined: 23 Aug 2017 09:20
Donation rank:
Location: THORN [CT, LU, LWL]

29 Sep 2017 16:38

Vøytek wrote:
28 Sep 2017 20:20
"przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność"

Ten komunikat pojawia się, gdy karta Ci padnie i się zrestartuje, tak wynika z moich doświadczeń. Ekran na chwilę robi się czarny, po chwili wraca, bez konieczności restartu komputera.
To nie do końca tak, ale mniej więcej masz rację. ;) Tylko, że wywalanie gier (ale też nie tylko, wywalają się programy, przeglądarki internetowe, ba, zwykłego Painta potrafi wywalić :P ) powoduje Windows, a dokładniej jego funkcja TDR ( Timeout and Recovery Detection). Oczywiście w "normalnych" warunkach, ale słusznie piszesz, może być i karta walnięta. ;)
Pozdrawiam
Image



Post Reply

Return to “Polski”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 11 guests