[DYSKUSJA] ProMods 2.40 / 2.41 / 2.42 / 2.43 / 2.45

Polish
Post Reply
User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

23 Apr 2019 13:35

Zapraszam wszystkich do dzielenia się swoimi przemyśleniami, zachwytami czy zażaleniami (ale nie zgłoszeniami błędów i crashami gry) w tym temacie :)

Wszelkie błędy zgłaszane tutaj będę po prostu wywalał do śmietnika, bo inaczej nigdy nie będziemy mieli porządku w naszej sekcji forum.

Chcesz coś zgłosić?
Potrzebne są:
- screenshot/filmik
- współrzędne
i wtedy załóż osobny wątek w dziale Bug reports (po angielsku) albo w dziale Polski, w podforum Błędy - zgłoszenia. Z góry dzięki.
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

Dawid2849
Developer
Posts: 779
Joined: 28 Jul 2018 12:49
Location: Biłgoraj

23 Apr 2019 13:51

Muszę to chyba 4 raz napisać XDD
Zrobiłeś niezłą robotę z DK74.
Ta krajówka do Lublina XDDD
Naprawdę niezła robota.
Czechy tez strasznie się zmieniły, a jak miałem w Niemczech odkryty Rostock i Hamburg to teraz cały ten obszar nieodkryty jest. Cały wasz team zrobił super robotę.
Last edited by Dawid2849 on 23 Apr 2019 16:05, edited 1 time in total.

Ssimoo
Posts: 491
Joined: 28 Dec 2015 18:50

23 Apr 2019 14:18

Czy do update'u PM trzeba sprzedać garaże z terenów nowego DLC (chodzi mi głównie o Finlandię). Męczę się już od rana z uruchomieniem. Do tej pory usunąłem wszystkie mapy poza PM - wszystko działało. Zrobiłem update PM - wywala przy wczytywaniu. Log wskazuje na liczne błędy z plikiem .def i raczej dotyczy nowych terenów - Finlandii, Litwy, Łotwy. Przykład poniżej:

[code]00:00:57.775 : <ERROR> [unit] File '<C:/Users/Cojapacz/Documents/Euro Truck Simulator 2/mod/promods-def-st-v240.scs | >/def/world/semaphore_profile.promods.sii':
00:00:57.775 : <ERROR> [unit] The unit 'tr_sem_prof.cr_t1xt1_v2.fin' of type 'tr_semaphore_profile' has dangling pointer (to 'tr_sem_prof.cr_t1xt1.lv') in the attribute named 'inherited'.
00:00:57.775 : <ERROR> load_filtered_unit_array() - Failed to load units from file (/def/world/semaphore_profile.promods.sii)
00:00:57.777 : <ERROR> management\core_asset_catalog.cpp(1399): ?load_traffic_data@core_asset_catalog_u@prism@@AEAAXXZ: Data error.[/code]

Zrobiłem nowy profil i mapa działa. Stąd wniosek, że stare garaże nie działają i wprowadzają konflikt. Mam rację?


Edit: Mod na ekonomię powodował kuku. Meh, człowiek gUpi... :D Także gdyby ktoś miał jeszcze problem - najpierw mody na ekonomię wywalać :)
Last edited by Ssimoo on 23 Apr 2019 15:07, edited 1 time in total.

User avatar
cannabinolpl
Posts: 47
Joined: 01 Jan 2017 19:06
Donation rank:

23 Apr 2019 19:18

Ja wiem, że to pytanie może zabrzmieć dość tendencyjnie w momencie, kiedy 2.40 jest dostępne pierwszy dzień, ale... Ale ta kwestia zwyczajnie mnie ciekawi. Jakie macie plany związane z update 1.35 (głównie Sardynia, ale i kolejne przebudowy autostrad w Niemczech)? Strzelam, że Sardynia nie będzie zbyt trudna do dodania, ale czy szykujecie jakiś update pod nową porcję przebudowanych Niemiec, czy to nastąpi dopiero w 2.50?
Dyscyplina dodatkowa - jeśli dostosowywanie do kolejnych DLC/rozszerzeń SCSowskich pochłania tyle czasu i energii, jakie są szanse na ekspansję na kolejne tereny w przyszłych wersjach?

Co do wrażeń z 2.40, za wcześnie by się wypowiadać - póki co zasadniczo udało mi się przejechać dopiero jeden kurs, a na tydzień urlopu i objeżdżenie porządne niestety chwilowo mnie nie stać. Zdecydowanie jednak w miarę czasu wolnego zamierzam objechać mapę dokładniej, i się wypowiedzieć jakoś szerzej :)
taki stary, a jeszcze w gierki ciepie... - jeśli zabijesz w facecie dziecko, zabijesz i faceta :)

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

23 Apr 2019 19:55

Sardynia będzie łatwa, bo z niczym nie koliduje.
Niemcy są oczywiście problematyczne - podczas otwartej bety zaczniemy się przyglądać robocie SCSu, oceniać i planować co i jak połączyć.
Oczywiście trzeba mieć na uwadze inne zmiany w 1.35. Szykuje się ogromna wersja, która może sporo namieszać... Aktualizacja do 1.34 była dziecinnie prosta, ale teraz dla odmiany mody mogą dostać w kość. Zatem zobaczymy co pojawi się w PM 2.41 w kwestii Niemiec, teraz nie sposób zgadnąć.

A odnośnie tego, że dostosowywanie do DLC zajmuje "tyle czasu" - gdybyśmy mieli wydać wersję 2.35, tak jak pierwotne plany zakładały, to byłaby już wydana miesiące temu. Jednak od czasu PM 2.30 mieliśmy już pewne projekty skończone, a kilka na ukończeniu, więc stopniowo dodawaliśmy nowe rzeczy i w końcu przemianowaliśmy wersję na 2.40. I te wszystkie nowe tereny były parę miesięcy w testach, stąd takie opóźnienie w stosunku do wydania DLC BtBS. Jednak jest to spowodowane chęcią podzielenia się z wami tymi wszystkimi nowościami, a nie faktem że połączenie z DLC tyle trwało ;)
A nowe tereny zawsze są, DLC tego nie zmieniają.
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

jakub1231
Posts: 192
Joined: 16 Jul 2015 11:10
Donation rank:

23 Apr 2019 21:20

Czy wprowadzenie DX11 do ETS2 byłaby problematyczna dla Promods, bo ponoć ma się pojawić DX11 w wersji 1:35 ?
Promods since 1.91

Image

Kander
Posts: 5
Joined: 26 Dec 2017 19:18

23 Apr 2019 21:23

ma ktoś może listę zmian względem poprzedniego promodsa?

Kander
Posts: 5
Joined: 26 Dec 2017 19:18

23 Apr 2019 21:28

dobra, jeszcze jedna rzecz- czy promods 2.40 działa z rusmap?

Dawid2849
Developer
Posts: 779
Joined: 28 Jul 2018 12:49
Location: Biłgoraj

23 Apr 2019 21:35

Nie, ProMods 2.4 nie dziala z RusMap.

User avatar
cannabinolpl
Posts: 47
Joined: 01 Jan 2017 19:06
Donation rank:

23 Apr 2019 21:52

Kander wrote:
23 Apr 2019 21:28
dobra, jeszcze jedna rzecz- czy promods 2.40 działa z rusmap?
Użyj opcji "edit" zamiast floodować.

@ Voytek: miałem na myśli po prostu to, że obecna "duża" wersja przyniosła jednak mniejszą ekspansję terytorialną niż poprzednie (to żaden zarzut, nie zrozum tego źle!), a także to, że gdzieś mi się obiły o oczy wypowiedzi - nie pamiętam czyje - o tym, że trochę zachodu ze zgraniem Promodsa z BTBS jednak było, stąd taki wniosek. Stąd moje pytanie.
Zaznaczam, że nie zaliczam się do grona marudzących "why so long", mogę czekać i dłużej jeśli trzeba - robicie mega robotę.
Jedno, czego mi mega żal, to że RusMap tak odstaje, ale rozumiem, że na to niewiele możesz poradzić. W moich chłopięcych (hehe) marzeniach pojawia się RusMap jako integralna część Promods, no ale to chyba jest mrzonka...
Anyway. To dzięki Promodsowi wróciłem do ETS2, i kompletnie nie wyobrażam sobie tej gry bez waszego moda. [wazelina mode: OFF] :D
taki stary, a jeszcze w gierki ciepie... - jeśli zabijesz w facecie dziecko, zabijesz i faceta :)



Post Reply

Return to “Polski”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 12 guests