Page 1 of 1

Porada odnośnie ciężarówki

Posted: 30 May 2019 21:23
by MarleyOnline
Witam serdecznie, jestem dość nowym kierowcą mam 17 lev w ets2 i mam takie pytanie, czym się kierować przy wyborze ciężarówki do ciężkich ładunków i czy można mieć złoty środek, mianowicie ciezarowke do lekkich i zarazem ciezkich ladunkow ? prosze o rade osoby doswiadczone w tym kierunku. Bardzo serdecznie pozdrawiam

Re: Porada odnośnie ciężarówki

Posted: 30 May 2019 21:38
by Shaqim
Moim zdaniem dobrze jest brać mocne ciężarówki z najmocniejszymi silnikami( Scania ok.730KM, volvo 750KM) z konfiguracją 6x4 z podnoszonymi osiami(do lekkich ładunków można podnieść oś). Dodatkowo do Scanii jest dlc z dodatkami estetycznymi, więc to lepiej wygląda. Nie wiem czy mam rację ale to jest moje zdanie w tym temacie.

Re: Porada odnośnie ciężarówki

Posted: 31 May 2019 15:45
by Ssimoo
Hmm. ja tam uważam, że do ciężkich ładunków najlepiej sprawdza się MAN. Jakoś najjbardziej mi pasuje połączenie przełożeń skrzynia-dyfer. Warunek oczywiście jeden - podwozie więcej niż 3 osie, najlepiej dwie skrętne, duży moment silnika (to on odpowiada za zdolność ciągnięcia ciężkich ładunków) i niskie przełożenia. Generalnie wybierałbym między MANem, VOLVO, SCANIA'ą oraz MB, wedle gustu. Inna sprawa, że w rzeczywistości spotkałem się właśnie z tymi markami jako pojazdy do transportów HD.