Crasch gry

Polish
User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

23 Sep 2015 12:44

Masz zaznaczoną zarówno tę poprawkę: ProMods + RusMap + Poland Rebuilding FIX.scs
jak i tę: ProMods + RusMap Port Connection.scs

Przy używaniu ProMods + RusMap + Poland Rebuilding, a tych map używasz, nie możesz aktywować tego drugiego fixa. To jest w pliku readme RusMapy.
Gdzieś tutaj na forum wrzucałem obrazek z poprawną kolejnością, wystarczy poszukać i załatwione:
Zniwek wrote: Zaprezentuję Ci jak to u mnie wygląda, wtedy musi śmigać :)
http://i.imgur.com/n82vulO.jpg
Te niezaznaczone czerwoną obwódką to mody mojego autorstwa na polskie nazwy miast, po prostu na nie nie patrz.
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

ProTrucker1
Posts: 31
Joined: 15 Feb 2015 14:38

23 Sep 2015 15:41

Ok spróbuje a gdzie mam dać FIX Port connections rus map ? bo tego nie ma na twoim screenie

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

23 Sep 2015 19:34

Czy mógłbyś czytać ze zrozumieniem? Za każdym razem gdy coś piszę próbując Ci pomóc, Ty ignorujesz moje zalecenia.
Napisałem, że tego fixa NIE POTRZEBUJESZ. Używa się go wtedy, gdy używasz tylko ProMods i RusMap bez Poland Rebuilding. Nawet to celowo podkreśliłem w tamtym poście, żebyś zwrócił szczególną uwagę na to zdanie. Skoro to jest na screenie, to tak masz mieć. Nic więcej i nic mniej skoro nie napisałem że brakuje tam czegoś...
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

ProTrucker1
Posts: 31
Joined: 15 Feb 2015 14:38

24 Sep 2015 14:32

Aha boże żem jest głupi a ja go wpychałem wszędzie gdzie się da ok usuwam ale czy połączenia portowe będą wciąż działać ?
PS: jestem nowy więc się nie stresuj bo ciągle jesteś na coś zły.

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

24 Sep 2015 14:52

Naturalnie że jestem, bo gdybyś czytał to co piszę uważnie, to byśmy rozwiązali to zapewne już wczoraj. Gdy próbuję pomóc, to oczekuję że będziesz robił to o co proszę, a nie coś innego bo w ten sposób do niczego nie dojdziemy i tylko stracimy swój czas a problem pozostanie.
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

ProTrucker1
Posts: 31
Joined: 15 Feb 2015 14:38

25 Sep 2015 12:04

Według mnie piszesz nie wyraźnie i pisałeś jakieś bzdury które nie pomagały mi a ja ciebie słucham i nie widziałem pomocnego komentarza od ciebie aż do tego port connection.

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

25 Sep 2015 12:58

Zatem przedstawię Ci w skrócie jak to wyglądało :)
Przeczytaj to UWAŻNIE bo przedstawia całą sytuację według naszych postów i zadaj sobie pytanie po co tyle niepotrzebnych postów i naszego (Twojego i mojego) czasu. Zapamiętaj jak postępować następnym razem bo to naprawdę ułatwi sprawę.

Twój 1. post - Opis który nic nikomu nie mówi, nie zamieszczasz treści pliku game.log co jest wymagane gdy oczekujesz pomocy
Twój 2. post - wstawiasz obrazek, nie wiem w jakim celu, bo każdy wie jak wygląda to okienko "program przestał działać" i to również nie przyspieszyło rozwiązania Twojego problemu, a poza tym napisałeś dwa posty pod sobą. Jeśli chcesz coś dodać, to używasz opcji "edit". Taka zasada jest na absolutnie każdym forum internetowym.
Post kolegi "pieczarek" - napisał że bez loga z gry niewiele może poradzić bo taka jest prawda
Mój 1. post - informuję Cię że bez game.log nic nie zrobimy w tej sprawie, bo się znikąd nie domyślimy czemu crashuje
Twój 3. post - nie podajesz całej treści, zatem nie wiemy jakie masz mody i nie wiemy o "port connection" :)
Mój 2. post - wymieniam błędy które dostrzegłem ale mogły wynikać z różnych modów, nigdy nie wiadomo co użytkownik ma w folderze mod
Post kolegi "Nemmm21", który doradził wklejenie logu na pastebin.com
Twój 4. post - piszesz że game.log jest długi. Oczywiście, bo on u każdego jest długi, a często nawet dłuższy niż Twój. Napisałeś jakich map używasz ale to już teraz byśmy wiedzieli z logu, gdybyś go wstawił. Znów sprawa nie poszła do przodu bo nie słuchałeś.
Mój 3. post - podałem Ci nawet uprzejmie link objaśniający tag CODE ale go zignorowałeś tak samo jak poradę z pastebinem i wkleiłeś po prostu do postu, przez co moderatorzy musieli tutaj wpaść i ogarnąć Twoje posty...
Twój 5. post - podajesz cały log i dopiero TERAZ widać co może powodować crash gry. Minęło 1,5 dnia już, a miałem ten temat ciągle otwarty żeby jak najszybciej Ci pomóc i odpisywałem w ciągu 15 minut od Twojego postu.
Mój 4. post - informuję Cię że nie możesz używać "port connection fix". Użyłem do tego podkreślenia żebyś zwrócił uwagę. Dałem Ci nawet screena na którym wszystko jest pokazane
Twój 6. post - zamiast sprawdzić to co pokazałem, co by Ci zajęło pewnie minutę (wiem bo sam sprawdzam często takie rzeczy i wczytanie profilu długo nie zajmuje, najwyżej znowu będzie crash i znajdziemy inną przyczynę), to pytasz gdzie użyć pliku o którym napisałem że go nie potrzebujesz...
Mój 5. post - napisałem Ci jeszcze wyraźniej że tego pliku nie potrzebujesz
Twój 7. post - pytasz czy połączenia portowe będą działać. Naturalnie że tak, bo ten plik jest tylko do PM + RM. W przypadku PM + RM + PR te połączenia są zdefiniowane w drugim fixie, którego masz używać. Jak wspomniałem, jest to ładnie wyjaśnione w pliku readme RusMapy ale nawet gdy Ci o tym napisałem, to nie zajrzałeś do tego pliku :)
Mój 6 post. - znów mówię Ci że czas leci a w sumie dalej nie wiem czy w ogóle spróbowałeś tego co mówiłem czy nie i tkwimy w miejscu kolejny dzień...
Twój 8. post - twierdzisz że niewyraźnie piszę... Uwierz, że mało kto by poświęcił tyle czasu i cierpliwości. Wszystko rozpisywałem dokładnie i tak byś wiedział co masz zrobić a co nie ale co za różnica skoro i tak tego nie robisz?

Zaprezentuję Ci jak taki wątek z crashem powinien wyglądać.
1. post zgłaszającego - Mam problem z grą blablabla, oto mój game.log
mój 1. post - a, okej, tutaj masz złego moda i tutaj
2. post zgłaszającego - okej, wyłączyłem te mody i działa. dzięki!

Nie byłoby lepiej gdyby tak to wyglądało? ;)

Ewentualnie nieco dłużej w przypadku braku logu w pierwszym poście.
1. - cześć mam problem
2. - jaki? podaj game.log
3. - oto game.log
4. - tutaj jest problem i tutaj
5. - dzięki, usunąłem mody i śmiga

Nie mogło tak być? Mogło i zazwyczaj tak jest ale Ty ignorujesz prośby.

Zauważ też że jestem zirytowany bo taka moja natura ale mimo to dalej Ci pomagam bo to też leży w mojej naturze.

A dodatkowym dowodem na to że nie czytasz i nie przyjmujesz do wiadomości porad, jest nawet fakt że już raz dałem Ci radę odnoście słowa "crash", a Ty znów po paru dniach napisałeś "crasch"...


Nie pisałbym też tak długiego postu gdybym miał Twój problem gdzieś więc szanuj mój czas i chęć pomocy, bo nie każdy może chcieć tyle pomagać gdy mnie tutaj nie będzie.
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

ProTrucker1
Posts: 31
Joined: 15 Feb 2015 14:38

25 Sep 2015 14:05

Się rozpisał 50 minut ci to zajeło.
Ok ten crasch/crash to z przyzwyczajenia a tak mówiąc szczerze to.... Nie sprawdziłem jeszcze gry. Ba Gry nawet od 2 tygodni hie włączyłem i pisze na chama wszystko . Więc teraz sprawdzę usunę i odpiszę. Sorki czasu nie miałem ;)

ProTrucker1
Posts: 31
Joined: 15 Feb 2015 14:38

25 Sep 2015 14:21

Działa, śmiga dzięki :) Ale jest jest jeszcze jeden problem dotyczący mapy Rus Map
Poelga on na tym że jak jadę w dzień to robi się ciemno to znaczy jadę i jakby słońc e za chmurami się chowało ale chowa się ciagle to znaczy ciemno-jasno, jasno-ciemno Nie wiem czy to błąd czy coś tylko w Rosji jak wyjezdzałem z Pskova chyba ... :?

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

25 Sep 2015 15:09

No akurat 50 minut nie pisałem tylko z 10 czy 15.
Podstawą jest żebyś sprawdził grę gdy podsuwam rozwiązanie. Inaczej przecież nawet nie wiemy czy to pomogło czy nie ;)

Super że działa. To o czym mówisz może być spowodowane jakimś modem na oświetlenie czy pogodę. Ale w logu widziałem że masz tylko mapy. Ciekawe. Nigdy się z takim błędem nie spotkałem :/
Możesz zrobić screeny dla zobrazowania tego błędu? Zapytam tu i ówdzie, może ktoś podpowie o co chodzi.
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek



Locked

Return to “Polski”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 47 guests