Page 1 of 5

Promods Türkiye Gayriresmi Tartışma Konusu

Posted: 22 Jun 2016 20:35
by EG0611
Arkadaşlar merhaba. İsmim Kazım. Mayıs ayından beri Türkiye haritası üzerinde çalışıyorum ve son gelinen nokta epey bir kişinin, ki buna Mandelsoft ve Scul da dahil, dikkatini çekti.

Şu an için haritanın yapım planı Edirne kentini bitirmek ve Promods'ta yayınlatmak. Ardından amacım, yıllar içinde doğuda Sarp sınır kapısına ve güneyde Hakkari'ye ulaşmak ve Promods haritasına 81 il ile büyük ilçeleri eklemektir. Şu ana kadar Kapıkule sınır kapısı ve Edirne Batı Kavşağı K1 arasındaki alan tamamlandı ve önümüzdeki aylarda Edirne kentini bitirmeyi hedefliyorum:

Kapıkule-K1 arasındaki alan: https://www.youtube.com/watch?v=IIseRpfOmAY

Videodan farklı olarak Yenikadın köyü üzerinde yeniden çalışıldı:
https://i.hizliresim.com/6nMEj7.png
https://i.hizliresim.com/WYoyj2.png
https://i.hizliresim.com/3og3k2.png

Promods forumundaki konu: Projenin gidişatı ve Mayıs'tan beri nelerin yapıldığı ile ilgili epey fotoğrafa sahip:
http://www.promods.net/viewtopic.php?f=37&t=12634

Şu anda ise Türkiye'ye özgü modelleri herhangi bir modelleme programı kullanıp oyuna aktarabilecek yeteneğe sahip insanları arıyorum. Aradığım şey Türkçe trafik işaretlerinden Selimiye Camii'sine kadar her şeyi modelleyebilecek kişiler. Ama şunu açıkça ve ilk başta belirtmek isterim ki harita Promods haritası üzerine inşaat ediliyor yani her ne kadar Promods haritama ilgi gösterse de kabul etmeme olasılıkları var ve kabul edilmemesi sonucu harita hiçbir işe yaramayabilir. Aynı zamanda hiçbir kâr veya gelir de elde edilemez. Yani bu işten para kazanılabileceğini düşünüp te işe girişenler varsa lütfen vazgeçin.

İletişim: [email protected]

Teşekkürler

Re: Promods Türkiye Deneme Çekimi

Posted: 24 Jun 2016 00:28
by anljy
Öncelikle çalışmaların için tebrik ederim. Oldukça başarılı görünüyor. Harita işi oldukça zaman ve emek isteyen bir iş. Dışarıdan görüldüğü gibi kolay değil gerçekten. Harita editörü maalesef karışık olduğu için her detayı öğrenmek haftalar aylar alabiliyor.
Belki biliyorsundur henüz yapım aşamasında olan Yılmaz abinin yapmakta olduğu Türkiye haritası var. Kendisinin 5-6 kişilik bir ekibi var. Onlarla iletişime geçmeyi deneyebilirsin. Eğer izin verirlerse onların yapmış olduğu Türkiye'ye özgü modelleri kullanarak daha gerçekçi bir hava katabilirsin.Bina, cami, sınır kapıları vs. Oradaki daha düşük modelleri de kullanarak poligon sayısını biraz daha düşük tutabilirsin.
Bir gün promods ekibinde seni mavi takımda ve Türkiye haritasında yolculuk yapmayı çok isteriz.

Re: Promods Türkiye Deneme Çekimi

Posted: 24 Jun 2016 11:11
by EG0611
Teşekkürler. Yılmaz beyin haritası hangisi hatırlamıyorum çünkü internette epey Türkiye haritası var bazıları copy-paste bazıları emek verilmiş çalışmalar ama sanırım promods assetlerini kullanılan ilk TR haritası benimki diye biliyorum.

Yılmaz bey ile iletişim nasıl sağlayabilirim?

Re: Promods Türkiye Deneme Çekimi

Posted: 24 Jun 2016 12:23
by anljy
Youtube kanalı var. Scaniaman6106 diye ararsan bulup oradan yorum veya özel mesaj atabilirsin.

Re: Promods Türkiye Deneme Çekimi

Posted: 24 Jun 2016 22:42
by EG0611

Re: Promods Türkiye Deneme Çekimi

Posted: 26 Jun 2016 08:51
by MYE2001
Bence oldukça güzel olmuş. Sadece Yenikadın köyünün etrafının büyük duvarlarla sarılı olması biraz garip olmuş gibi. Hiç editör kullanmadım olur mu bilmiyorum ama Google Maps'taki gibi en küçük yollardan birini otobandan verip etrafına birkaç ev koysan köy daha hoş olur gibi. Zaten yolu kapatacaksın. Onun harici sınır kapısı modeli, İstanbul'a giden kavşak vs. güzel duruyor.

Re: Promods Türkiye Deneme Çekimi

Posted: 26 Jun 2016 20:33
by EG0611
MYE2001 cevabınız için teşekkür ederim. Harita 1/19 olunca haliyle bazı şeyler eklenemiyor ve bazı şeyler de gerçeğinden çok uzak kalıyor.

Ama fikrinizi değerlendireceğim. Görüşünüz için teşekkür ederim.

EDIT

[Progress Update 27 June 2016]

Yeni Yenikadın köyü.

Image
Image
Image

Re: Promods Türkiye Deneme Çekimi

Posted: 29 Jun 2016 02:49
by Shameless
Abi tam anlamadım ben konuyu mailden falanda yazdın ama, şimdi sen Edirne'yi bitirince harita kabul edilinceye kadar hiçbişey yapmıyacakmısın?

Re: Promods Türkiye Deneme Çekimi

Posted: 29 Jun 2016 06:54
by EG0611
Shameless wrote:Abi tam anlamadım ben konuyu mailden falanda yazdın ama, şimdi sen Edirne'yi bitirince harita kabul edilinceye kadar hiçbişey yapmıyacakmısın?
Aynen. Edirne bitince haritalamayı durduracağım ve ilk versiyonu Promods ta yayınlanıncaya kadar da bekleyeceğim. Eğer Promods reddederse en azından diğer şehirleri boşuna yapmamış olurum. Ardından geri dönütlere göre haritalamamı değiştireceğim veya ilerleteceğim.

Re: Promods Türkiye Gayriresmi Tartışma Konusu

Posted: 29 Jun 2016 17:10
by EG0611
Arkadaşlar proje, Türkiye modellemeleri olmadan daha fazla ilerleyemez. Bu yüzden bir babayiğit ortaya çıkana kadar projeyi durduruyorum.

Son güncelleştirme videosu: https://www.youtube.com/watch?v=L0mhQ8y ... e=youtu.be