[TR] [Rehber] ProMods'u yükleme ve güncelleştirme

Turkish

Moderator: EG0611

Locked
MYE2001

10 Jun 2015 18:30

Bu rehber LoaderSaints tarafından hazırlanmış, MYE2001 tarafından çevrilmiştir. İsterseniz bu rehberin İngilizce aslına buradan ulaşabilirsiniz.

Mod dosyalarını çıkartmak için 7-zip gerekmektedir. 7-zip'i buradan ücretsiz indirebilirsiniz. WinRAR kullanmayınız.

Ek Bilgiler:
-Promods 2.46 oynayabilmeniz için Black Sea DLC, Baltic DLC, Italia DLC, Vive la France DLC, Scandinavia DLC, Going East DLC ve Euro Truck Simulator 2 1.37 versiyonuna sahip olmalısınız. (The Special Transport DLC opsiyoneldir ama uyumludur). Promods'u TruckersMP'de oynayabilmeniz için Promods 2.45 versiyonunu kullanmalısınız ve Black Sea DLC, Baltic DLC, Italia DLC, Vive la France DLC, Scandinavia DLC, Going East DLC ve Euro Truck Simulator 2 1.36 versiyonuna sahip olmalısınız. (The Special Transport DLC opsiyoneldir ama uyumludur).
-Bu kurulum rehberi hazırlanırken tarayıcı olarak Google Chrome, işletim sistemi olarak Windows 10 kullanılmıştır.
-Eğer modu kurduktan sonra oyundan atma problemiyle karşılaşırsanız dosyaları tekrar indirmeyi deneyebilirsiniz.
-Eğer dosyaları indirirken sorun yaşarsanız başka bir tarayıcıyla indirmeyi deneyebilirsiniz. (Internet Explorer bazen sorun oluşturabiliyor.)
-Eğer modu kurarken sorun yaşıyorsanız sorununuzu burada (Türkçe olarak) veya burada (İngilizce olarak) belirtebilirsiniz.
-Eğer Mac kullanıyorsanız penguinaz tarafından hazırlanmış rehbere buradan bakabilirsiniz.

ProMods'un Kurulumu

1. Adım
Ana sayfanın yukarı tarafındaki "Download"a tıklayın.

Image

Image

2. Adım
Kurulum dilini seçin.

Image

Image

"OK"e tıklayın.

Image

Image

3. Adım
"Def dosyanızı yaratmak için buraya tıklayınız"a tıklayın. Yeni bir sayfa açılacaktır, önceki sayfayı kapamayın.

Image

Image

Şimdi kabin içi ses seviyesini, hasar seviyesini, bitki örtüsü çizim mesafesini ve renk ayarlarını seçin.

Image

Image

Eğer RusMap kullanıyorsanız "Check this box if you are using Rusmap" seçeneğini seçin.

Image

Image

Daha sonra Oluştur'a tıklayın ve Def dosyasını indirin. Def dosyasını herhangi bir klasöre yerleştirin.

Image

Image

4. Adım
Def dosyasını indirdikten sonra İndirme Açıklamaları sayfasını kapayabilirsiniz. Kurulum sayfasında "2 Numaralı Adıma Geçiniz"e tıklayın.

Image

Image

5. Adım
Yedi dosyanın hepsini indirin.

Image

Image

İndirme linklerinden herhangi birine tıkladığınızda Adf.ly sitesine yönlendireceksiniz. 5 saniye bekledikten sonra sağ üstteki "SKIP AD"e tıklayın.

Image

Image

Adf.ly sitesini geçtikten sonra aşağıdaki resimdeki gibi ZippyShare sitesinde olmanız gerekiyor. "DOWNLOAD NOW"a tıklayıp indirmeyi başlatın.

Image

Image

Bu adımı tüm linkler için tekrarladıktan sonra tüm dosyaları Def dosyasının bulunduğu klasöre yerleştirin.

6. Adım
Yedi dosyanın hepsini indirdikten sonra "FILE TEST" dosyasını indirin.

Image

Image

Bu işlemlerden sonra Def, File Test ve öbür yedi dosyayı attığınız klasör böyle görünecektir:

Image

Image

7. Adım
"promods-v210-test.rar"ı seçin.

Image

Image

Daha sonra sağ tıklayın ve .rar dosyasını 7-zip ile açın.

Image

Image

Dosyayı 7-zip ile açtığınızda "Çıkart"a tıklayın.

Image

Image

Daha sonra Tamam'a tıklayın.

Image

Image

Çıkartma işlemi bittiğinde pencereyi kapayabilirsiniz.

Image

Image

Test Files (.exe)'ye çift tıklayın.

Image

Image

.exe dosyası işlemi bitirdiğinde böyle bir pencere açılacaktır:

Image

Image

Açılan penceredeki raporun aşağıdaki raporla tamamen aynı olduğuna emin olun. Eğer açılan penceredeki rapor farklıysa ProMods dosyalarını yeniden indirmelisiniz.

Code: Select all

SUMMARY:
EVERY FILE APPEARS TO BE OK (no errors).
   8 files passed checksum validation.

DETAILED REPORT:
OK   SHA256   promods-v210.7z.001
OK   SHA256   promods-v210.7z.002
OK   SHA256   promods-v210.7z.003
OK   SHA256   promods-v210.7z.004
OK   SHA256   promods-v210.7z.005
OK   SHA256   promods-v210.7z.006
OK   SHA256   promods-v210.7z.007
OK   SHA256   TestFiles.exe
Açılan pencereyi kapamak için "Close"a tıklayın.

Image

Image

8. Adım
"promods-v210.7z"i 7-zip ile açın (Bu dosya "promods-v210.001" olarak da gözükebilir)

Image

Image

Dosyayı açtığınızda Çıkart'a tıklayın.

Image

Image

Çıkartma işlemini başlatmak için "OK"e tıklayın. Bu işlem biraz zaman alabilir.

Image

Image

Çıkartma işlemi bittiğinde pencereyi kapatabilirsiniz.

Image

Image

9. Adım
Şimdi "promods-assets-v210.scs", "promods-def-v210.scs", "promods-map-v210.scs", "promods-media-v210.scs", "promods-model1-v210.scs" ve "promods-model2-v210.scs"i seçin.

Image

Image

Seçtiğiniz dosyalardan birine sağ tıkladıktan sonra Kopyala'ya tıklayın.

Image

Image

Mod klasörünüzü açın (Genellikle C:\Kullanıcılar\Kullanıcı Adı\Belgelerim\Euro Truck Simulator 2\mod dizinindedir) Mod klasörünüzde boş bir yere sağ tıkladıktan sonra Yapıştır'a tıklayın.

Image

Image

Bu işlemden sonra Mod klasörünüz böyle görünecektir (İçinde daha önce yüklediğiniz başka Modlar da olabilir):

Image

Image

10. Adım
Euro Truck Simulator 2`yi açın. Profil seçiminde ProMods'u kullanmak istediğiniz profili seçin ve Mod Yöneticisi'ne tıklayın.

Image

Image

ProMods dosyalarından herhangi birini üzerine tıklayarak seçin.

Image

Image

Daha sonra ProMods dosyasını etkinleştirmek için sağ ok tuşuna tıklayın.

Image

Image

Bu işlemi altı dosya için tekrarlayın. Daha sonra Def dosyasının önceliğini tüm ProMods dosyalarının üstünde bulununcaya kadar yükseltin. Bu işlemden sonra Etkin Modlar listesi böyle görünecektir:

Image

Image

Ve en sonunda Değişiklikleri Kaydet'e tıklayın. Kurulum bitmiştir.

Image

Image

ProMods'u Güncelleştirme

ProMods`u güncelleştirmek için Adım 1'den adım 9'a kadar olan adımları tekrarlayın. Bundan sonra Euro Truck Simulator 2'yi başlatın. Daha sonra Profil Seçiminde ProMods'u etkinleştirmek istediğiniz profili seçin ve Mod Yöneticisi'ne tıklayın. Daha sonra Etkin Modlar listesindeki eski ProMods dosyalarından herhangi birine aşağıdaki gibi tıklayın:

Image

Image

Daha sonra eski Mod dosyasını devre dışı bırakmak için sol ok tuşuna tıklayın.

Image

Image

Daha sonra Etkin Modlar listesinden başka bir ProMods dosyasını seçin.

Image

Image

Daha sonra eski Mod dosyasını devre dışı bırakmak için sol ok tuşuna tekrar tıklayın.

Image

Image

Bu işlemi tüm dosyalar için tekrarlayın.

Eski ProMods dosyalarını devre dışı bıraktıktan sonra yeni ProMods dosyalarını ProMods`un Kurulumu bölümündeki 10. Adım'da gösterildiği gibi etkinleştirin.

Image

Image

Ve en sonunda Değişiklikleri Onayla'ya tıklayın.

Image

Image

Artık eski ProMods dosyalarını mod klasörünüzden silebilirsiniz çünkü oyun sadece yeni dosyalara ihtiyaç duyacaktır.

Hayırlı Sürüşler! :mrgreen:
Last edited by Davyddin on 25 Oct 2018 01:10, edited 2 times in total.

Locked

Return to “Türkçe”

• Information