Ogromne spadki FPS i wyrzucanie do puliptu

Post Reply
xXxMatixXx
Posts: 6
Joined: 28 Dec 2017 17:12
Donation rank:

31 Mar 2020 16:11

Cześć wszystkim
Mam problem z nasza kochaną gierką otóż czasami FPS drastycznie spada i potrafi wywalić do pulpitu, najgorzej jest podczas deszczu wtedy nie da się grać i przejechanie 100km w takiej pogodzie to cud

Przesyłam loga gdyż jest ogrom błędów


User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

31 Mar 2020 16:41

Sprawdź bez modów. Potem dodaj PM. A potem kolejne mody, aż zacznie wywalać. W logu nie ma żadnego oczywistego błędu na końcu, który mógłby pomóc zidentyfikować problem. Widzę że masz między innymi moda graficznego, więc może karta graficzna nie wyrabia.
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

xXxMatixXx
Posts: 6
Joined: 28 Dec 2017 17:12
Donation rank:

31 Mar 2020 16:58

Vøytek wrote:
31 Mar 2020 16:41
Sprawdź bez modów. Potem dodaj PM. A potem kolejne mody, aż zacznie wywalać. W logu nie ma żadnego oczywistego błędu na końcu, który mógłby pomóc zidentyfikować problem. Widzę że masz między innymi moda graficznego, więc może karta graficzna nie wyrabia.
3GB pamięci GPU może być za malo? :C

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

31 Mar 2020 18:42

Nie wiem, ja miałem jeszcze do niedawna 2GB i ciężko było z tym ujechać gdy dorzuciłem Natura Lux. Poza tym to jest zdaje się jedna z tańszych kart, nie jakaś mocna, więc ilość pamięci wiele tutaj nie wnosi. Co z tego że 3GB, jeśli jest powolna? Takie rzeczy jak pamięć nie są jedynym wyznacznikiem czy sprzęt jest mocny ;) Myślę że "ciężki" mod graficzny jest w stanie zapchać tyle pamięci (co nie oznacza że gra powinna wywalić do pulpitu...).
Jak w tych reklamach Euro/Media Marktu czy innych "PROCESOR INTEL TYSIĄC RDZENI, KARTA ATI 50 GIGA, DYSK 100 TERA" - to wartości, na które trochę osób się nabierze. Ale co z tego że masz ogromny dysk, jeśli jest tak powolny że nie da się pracować?

Spróbuj z niższymi ustawieniami, albo chociaż bez tego moda. Jak mówiłem, w logu nie ma na końcu żadnej przyczyny crasha, więc jedyne co przychodzi do głowy to karta graficzna, która nie wyrabia i pada (czasami ekran gaśnie na chwilę i może wyskoczyć okienko "sterownik ekranu przestał działać"), a przy tym proces gry się wyłącza. Strzelam, może coś innego zawodzi, ale nie ma żadnych wskazówek które pomogą to sprecyzować :/
Jako że moja karta miała już 7 lat, to po prostu wiatraczki chodziły na maksa, a ona i tak się po pewnym czasie "resetowała", najwyraźniej nie radząc sobie z obciążeniem czy temperaturą... Stąd strzelam w taki problem u Ciebie, choć masz nowszą i lepszą kartę.
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek



Post Reply

Return to “Błędy - zgłoszenia”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 12 guests