[ Dyskusja ] DLC Heavy Cargo Pack

Polish
User avatar
mateush05
Posts: 1339
Joined: 24 May 2015 18:48

12 May 2017 16:55

Co sądzicie o nowym DLC wydanym przez twórców? Mi się bardzo podoba ;)
Last edited by mateush05 on 15 May 2017 21:00, edited 4 times in total.
Junior beta-tester 21.06.2018 - 02.2022

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

12 May 2017 17:34

Mi również, nagrałem już odcinek i zapewne wrzucę niedługo by pokazać tym, którzy jeszcze się zastanawiają. Przynajmniej jest trochę wyzwania ;)
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

yang20
Posts: 447
Joined: 24 Aug 2015 20:29
Location: Warszawa/Warsaw

12 May 2017 18:19

Oglądałem Wujka Bohuna i według mnie spoko, tylko cena mi się nie uśmiecha. Kiedyś sobie kupię, ale narazie to nie dla mnie
Image
Currently driving SCANIA S
PM2.40+RusMap 1.8.1+Great Steppe 1.2+Southern Region 7.8
Beta-tester of Project Balkans

User avatar
bumbumek
Posts: 708
Joined: 14 Aug 2014 22:46
Location: City of Poznań

12 May 2017 20:46

E tam, nuuudy :D ja jeżdżę tylko i wyłącznie ze standardowymi ładunkami (firanki i chłodnie), więc to nie dla mnie. Ogólnie smuci mnie, że rozwój tejże gry od roku praktycznie nie idzie "w moim kierunku". Wychodzą kolejne pacze, i nic mnie w nich nie interesuje, oraz nie zachwyca :roll:

Ostatnim paczem, który przyniósł mnie osobiście jakieś korzyści, to był ten z wyborem skinów/rodzajów naczep przy pobieraniu zlecenia...A tak to jakieś nowe skrzynie biegów, silniki itp - kogo to obchodzi? I tak nie odczujesz realnej różnicy w jeździe (a i tak większośc graczy zauwa na klawiaturze, a nie na kierownicy), ściema zwykła i tyle. Tej grze potrzeba rewolucji w postaci nowego silnika graficzno-dźwiękowego (Dx11 się kłania!), systemu pogodowego, większej interakcji w kabinie itp...

Pardon za drobny offtop.

yang20
Posts: 447
Joined: 24 Aug 2015 20:29
Location: Warszawa/Warsaw

12 May 2017 20:56

@Bumbumek Masz rację. To wygląda tak jakby pacze były robione "bo trzeba", do dużych updatów (czyli 1.26, 1.27, bez tych dalszych cyferek) zazwyczaj wchodzi byle co, jedynie aby było coś nowego. Według mnie jakby kolejne łatki wychodziły powiedzmy miesiąc rzadziej a miały zdecydowanie lepszy kontent to wyszłoby to grze tylko na plus. Owszem byliby tacy, którzy będą narzekać że aktualizacje za rzadko, ale teraz też są tacy ludzie. Mi się opcja zmiany skina na naczepę średnio podobała, zdecydowanie bardziej zaawansowane podczepianie naczep oraz ustawianie własnego GPSa. Jednak ostatni post studia informujący o podwójnych naczepach mi się spodobał, właśnie tego chciałem. Teraz jedynie czekać na kupowanie naczep i będę wniebowzięty :)
Image
Currently driving SCANIA S
PM2.40+RusMap 1.8.1+Great Steppe 1.2+Southern Region 7.8
Beta-tester of Project Balkans

koper007
Posts: 154
Joined: 26 Feb 2017 19:36
Location: Toruń
Contact:

12 May 2017 21:46

@Bumbumek, a jeśli Euro Truck Simulator 2 przeszedłby na Dx11 to zafundowałbyś graczom, którzy mają słaby sprzęt na nowy? Bo jak wiesz lub nie, ale na słabych konfiguracjach gra by nie działała, bo musiałby sprzęt obsługiwać Dx11. Ja jeszcze mam słabą konfigurację bardzo starą i ledwo mi ciągnie na średnich ustawieniach i niskich ustawieniach lusterek, ale jeszcze w tym roku przejdzie modernizację całe szczęście.

Co do nowego DLC Heavy Cargo Pack, zacytuję tekst Wujka Bohuna "bella fantastica costa" :D Jeszcze nie mam tego DLC, ale mam najnowszą aktualizację z konfiguracją 8x4, painjob'ami itd. Jednak testując tę nową konfigurację podczepiłem naczepę niskopodwoziową Schwarzmuller i odkryłem, że... posiada jedną oś skrętną :) Pięknie się prowadzi naczepa swoim torem tuż za ciągnikiem. Sprawdziłem również czy w zwykłej niskopodwoziówce od SCS skręca się jedna oś. Niestety nie skręca się żadna co jest dla mnie trochę dziwne. Przetestowałem wszystkie możliwe ciężarówki w konfiguracji 8x4 i najbardziej leżą mi zdecydowanie Volvo i Scania, polecam te marki ze skrzynią 12+2, która świetnie się spisuje. Mercedes Actros MP4 ma u mnie bardzo duży minus odnośnie skrzyni 16-sto biegowej. Jest bardzo króciutka i na pusto idzie spokojnie ruszyć ósmego lub dziesiątego biegu z ładunkiem spokojnie z szóstego ruszy (bynajmniej przy ładunku 16 ton). Niby najmocniejszy silnik to 625 metrycznych koni mechanicznych, a prędkość na prostej drodze bez ogranicznika z ładunkiem wynosi zaledwie ~117km/h i obrotomierz wskazuje ponad 21 tys obrotów, a to już jest czerwone "pole". Skatowałem nie chcący tego Mercedesa :D Ale sprawdzałem również jazdę normalną 90km/h. Obroty wydają mi się również za wysokie, zupełnie nie ekonomiczne jak dla ciężarówki. W przybliżeniu było coś około 16 tys obrotów na obrotomierzu. W ogóle to przy 40km/h wbijałem już na spokojnie 10-ty bieg także nie uważam tej skrzyni za prawidłowo wykonaną :D

Zostawiam screen'a mojego zestawu (skrętna oś widoczna), który na razie taki zostanie dopóki nie zakupię DLC Heavy Cargo Pack :)
https://c1.staticflickr.com/5/4155/3377 ... 22ab_o.png
Image

Game Version 1.36.2.55s with ProMods 2.45
DLC: Schwarzmuller Trailer Pack Heavy Cargo Pack Going East Vive La France Scandinavia Italia
PC: i5-7600K 3,8GHz, Zotac GeForce GTX 1060 6GB

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

12 May 2017 22:07

Cóż... Nigdy nie zrozumiem jakichkolwiek narzekań pod adresem SCS. Moim zdaniem do niewielu spraw można się przyczepić... Też chciałbym by coś nowego pojawiało się częściej ale nie ma nic za darmo, a ceny przecież i tak są niskie w porównaniu z innymi grami.

Tak samo miałem z Minecraftem. Kupiłem go za 25 złotych. Przez kilka lat dostawałem darmowe aktualizacje. Nawet teraz (gdybym jeszcze grał), czekałoby na mnie wiele nowości. A do tego ogrom modów. Gra bez końca. Prawda, wiele aktualizacji w ogóle mi nie pasowało. Przez długi czas ciekawił mnie bardziej aspekt budowania niż walki, a update'y wciąż szły w kierunku RPG. Mimo to, zupełnie mi to nie przeszkadzało poza lekkim niesmakiem. Jedni się z tego cieszyli, a ja spokojnie grałem sobie na modach, budując samotnie czy ze znajomymi.

ETSa kupiłem za jakieś 40 złotych. I co? Przez kilka lat dostaję darmowe aktualizacje, które już przez cały ten czas odmieniły całkowicie pewne aspekty rozgrywki, a część z nich trochę zmodyfikowały. Tutaj także mam mnóstwo modów do wyboru, które pozwalają mi dopasować rozgrywkę do mojego stylu i tak dalej. Mogę sobie ewentualnie kupić jakieś dodatkowe malowania czy inne bajery. Raz na pół roku wyjdzie coś płatnego, jak mapa czy naczepy czy tuning do Scanii. Nie kupiłem tego ostatniego, bo mam mody w tych celach.

Nie wiem jak wiele gier znacie ale ja gram od dziecka w zasadzie, prawie 20 lat. Poznałem w tym czasie setki, może tysiąc gier? Nie policzę przecież.
Jak wiele z nich jest za darmo rozwijanych przez lata po premierze? Garstka. W tym taki Minecraft, dlatego o nim wspomniałem, oraz ETS2. Nikt tego nie widzi od tej strony? ;) Pomyślcie o tym, bo to naprawdę słabo wygląda, gdy ktoś się czepia czegoś co dostaje za darmo. Ja nigdy bym nie pomyślał, że kupię tanią grę i nie dość że mnie tak wciągnie, to jeszcze będzie rozwijana po tylu latach. Ilu z was w 2012 roku myślało, że będzie jeszcze grało w 2017 w mocno rozwiniętą grę? Ja nie, szczerze przyznaję. Oczywiście, mody i edytor map mnie tutaj w dużym stopniu trzymają, a w czystego ETSa nie mam ochoty grać ale wszystkie te usprawnienia sprawiły, że mody także są ciekawsze i modderzy mogą wprowadzać jeszcze lepsze rzeczy do rozgrywki. Jeśli ktoś grał od początku, to wie o czym mówię, bo pamięta jak ta gra wtedy wyglądała.

I tak - również czekam na przejście na DX11, choć nie oczekuję że to nagle odmieni grę. Jednak stopniowo będzie można wprowadzać więcej rzeczy, w to wierzę ;)

To ja też się pochwalę przy okazji :)
Image
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

yang20
Posts: 447
Joined: 24 Aug 2015 20:29
Location: Warszawa/Warsaw

12 May 2017 22:59

Vøytek wrote:
12 May 2017 22:07
Oczywiście, mody i edytor map mnie tutaj w dużym stopniu trzymają, a w czystego ETSa nie mam ochoty grać
Zgadzam się z tobą Vøytku. Ja pamiętam jak kiedyś jeździłem na czystym ETS + Going East (czyli tak do września 2016, serio) i cieszyłem się z tego jaka ta gra jest świetna. Teraz kiedy jestem na promods to ciężko mi jest wybrać zlecenie w którym większa część trasy przechodzi przez Czechy, Słowajcę, Węgry lub/i Austrię :D. Po prostu tak się przyzwyczaiłem że prawie nigdy tych terenów nie tykam. Ostatnio jedynie jechałem ale to tylko dlatego że chciałem zobaczyć jak prezentuje się jedno miejsce, ale o tym nie będę nic mówił więcej ;) 8-) Jednak nie wiem ile bym jeszcze wytrzymał na tej wersji.
koper007 wrote: zacytuję tekst Wujka Bohuna "bella fantastica costa"
A to nie szło aby Buena fantástica costa? :?:
Image
Currently driving SCANIA S
PM2.40+RusMap 1.8.1+Great Steppe 1.2+Southern Region 7.8
Beta-tester of Project Balkans

User avatar
bumbumek
Posts: 708
Joined: 14 Aug 2014 22:46
Location: City of Poznań

12 May 2017 23:40

@yang20 - każdy ma inne oczekiwania od tejże gry, jak zresztą od wszystkiego w życiu.

@koper007 - z tego co się orientuję, w obecnej sytuacji gier od SCS, przejście na DX11 wręcz poprawiłoby optymalizację, nie mówiąc szerzej o możliwościach graficzno-gameplay'owych. Owszem, potrzeba byłoby do tego kompa z minimum Win7 na karku, ale ileż ludzi ma obecnie jeszcze np. poczciwy XPek, i służący do gier? Niewiele. Poza tym tego typu argumentacja hamuje cały rynek - gdyby oczywiście inne studia się do tego stosowały - a nie stosuje się nikt poza SCS. I to ma być więc powód dla nich do dumy? I don't think so.
Kto się nie rozwija, ten tonie prędzej czy później - przypomnijcie sobie co było z onegdaj wiodącą na rynku telefonów komórkowych, firmą NOKIA - tradycjonaliści, którzy odrzucali nową technologię dotykową. I co się stało? Oni przez swoje tradycje stanęli w miejscu, a świat komórkowy ich wyprzedził, i wysadził z rynku. Czym to się zakończyło? Upadłością tak wielkiego fińskiego potentata, sprzedażą firmy, i w konsekwencji - zniknięciem z rynku.

@Voytek, ja natomiast nigdy nie zrozumiem, jak ludziska mogą być za cokolwiek wdzięczni SCS. Przecież to ich biznes. Wypuszczają darmowe dodatki, by wciąż przyciągać playerską brać, gdyż innych gier nie wydają, żyją tylko na tych dwóch tytułach. Mógłbym być im wdzięczny i wylewny, gdyby wydawali regularnie nowe, co rusz ulepszane gry, a mimo to wciąż ładowaliby w poczciwego, starego ETSa 2. Wtedy byłoby co innego. A w obecnej sytuacji? Wypuszczają update'y tylko i wyłącznie z własnych, finansowych (egoistycznych, mówiąc ludzkim żargonem) pobudek - a nie dlatego że tak kochają graczy. Czysty biznes, czysta socjotechnika, a że pracuję w branży finansowej - wiem od podszewki jak to działa.
Ja wolałbym, by ETS2 stał się przeszłością bez jakiegokolwiek wsparcia, i niech przez 3 lata w ciszy dłubią nad ETS3 - z nowym silnikiem, większą interakcją z otoczeniem etc. Ale to oczywiście niemożliwe, bo musieliby jeść tygodniowe suchary na obiad, a zadłużenia za opłatę mediów i studia sięgałyby setek tysięcy.

Nie ma co porównywać ogólnej branży gier z sytuacją do jakiej przyzwyczaiło nas SCS, bo inne studia starają się jako tako rozwijać poprzez gry nowe (może poza EA Sports), a nie delikatnie modyfikowane, jak poczynia SCS Software. Ja mam lat 39, gry komputerowe są przy mnie od roku 1986-ego, kiedy to otrzymałem od rodziców ZX-Spectrum z grą wgrywaną z magnetofonu - ale czy to ma przełożenie na dzisiejszą sytuację na tymże rynku? I doubt that.

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

13 May 2017 00:49

Nie można oczywiście wpadać w zachwyty, kto by nie chciał dostać ETS3, jako zupełnie odświeżonej gry? Mimo to, cieszy mnie że ETS2 jest tak rozwijany i nie muszę wydawać 150 zeta co roku na nową odsłonę, która zmieni na przykład... malowania ciężarówek i firm. Jak takie CoD czy FIFA - w zasadzie niewidoczne zmiany przez kilka lat. Tylko zmiany broni i map, jakaś nowa fabuła na kolanie / zaktualizowane składy drużyn i kilku nowych licencjonowanych piłkarzy... A płacisz grubą kasę za coś takiego.
Wiadomo że SCS to firma i z czegoś muszą się utrzymać, a nie robią tego z miłości dla graczy. Bądźmy realistami. Jednak sposób w jaki postępują, wydaje mi się słuszny i najwyraźniej to działa jak na razie, bo studio rośnie. Porzucenie ETS2 i zupełna cisza przed wydaniem ETS3 za długi czas byłaby pewnie kiepska w skutkach. Duże studia mogą sobie pozwolić na tworzenie syfu i naciąganie na to fanów ale SCS musi podejmować rozsądne decyzje albo pójdą z torbami. A gracze mają z tego same korzyści, więc mimo że jestem osobą narzekającą na wiele rzeczy, tak tutaj naprawdę nie mam powodu.
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek



Post Reply

Return to “Polski”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 1 guest