Nowa mapa?

Polish
Post Reply
nabuchodonozorII
Posts: 92
Joined: 29 Sep 2017 20:45
Location: Gdańsk

10 Jul 2018 20:02

Witam, znalazłem taką oto mapę.
https://ets2.lt/en/new-poland-map-1-0/
Szerokości :D
EDIT: Coś nie działa, gra wywala po chwili podczas ładowania. Nie wiadomo nawet jaka kolejność
ATS & ETS 2 player :D

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

10 Jul 2018 21:10

Cóż, już patrząc na ten obrazek z nazwą moda trzeba być sceptycznie nastawionym...

Może modyfikuje tylko mapę SCSu i nie jest kompatybilna z innymi mapami.

EDIT:
Pobrałem to dzieło sztuki, żebyście wy nie dostali raka po odpaleniu gry ;)
Autorem jest zapewne... dziesięcioletni dzieciak (bez urazy dla pozostałych osób w jego wieku) lub po prostu troll.

Nie wspomnę już o tym, że sektory są absolutnie źle zapisane i nie wiem czy w ogóle da się odpalić mapę w grze. Po pobraniu przejrzałem pliki i wyrzuciłem ogromną większość zbędnych plików.

Po chwili latania w edytorze zobaczyłem drogi bez żadnego terenu wokół, to samo z domyślnymi prefabami SCSu (koniczynki czy trąbki), pełno cutplaneów przez które zapewne w ogóle nie da się jechać, bo idą przez środek drogi i ucinają wam widok przed nosem...

A na koniec zobaczyłem to i wyłączyłem edytor czym prędzej :shock:
Wstydziłbym się coś takiego w ogóle udostępnić i jeszcze się pod tym podpisywać...
Image
Image
Ten koszmar będzie mi się teraz śnił po nocach.
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

nabuchodonozorII
Posts: 92
Joined: 29 Sep 2017 20:45
Location: Gdańsk

10 Jul 2018 23:17

Ło Jezu Vojtek, co tu się... stało? Dobrze, że całkowicie mi wywalało po wrzuceniu do menedżera modów.
ATS & ETS 2 player :D

Lukaszlas
Posts: 18
Joined: 15 Aug 2017 19:47

11 Jul 2018 03:09

O ja cie , To niezła polska ... Pewnie typka 1 mapa ;v

jacek4
Posts: 300
Joined: 21 Jun 2016 22:13
Location: Zawiercie, PL
Contact:

11 Jul 2018 09:02

o ja cie, Ta mapa jest dziwna. według mnie Troll robił mapę. lepiej nie pobierać tej mapy. i nie działa z ProMods.
Time to move on the road - Pora ruszyć w trasę - Zeit auf der Straße zu bewegen - På tide å flytte på veien - Время, чтобы двигаться по дороге - Час, щоб рухатися по дорозі

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

11 Jul 2018 11:41

Lukaszlas wrote:
11 Jul 2018 03:09
Pewnie typka 1 mapa ;v
Wiesz, widziałem już niejedną "pierwszą" mapę, od różnych osób. Jedne były lepsze, inne gorsze. Sam też kiedyś zaczynałem.
Jednak tutaj... Ktoś musiałby się wręcz celowo wysilić, by stworzyć coś takiego. Chyba że ma kompletnie wypaczone poczucie dobrego smaku i kiepski wzrok :D
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

kakmeland
Posts: 1
Joined: 01 Jul 2018 16:25

11 Jul 2018 20:18

Powiem tyle, że tą mapę robił mój kolega (ktoś chce ssy to mg wysłać) i on nie jest trollem. Ma po prostu 11 lat ;) Najważniejsze w tym jest, że przynajmiej się starał to robić, a nie siedzieć na dupie przed monitorem i hejtować prace innych =)

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

11 Jul 2018 23:48

"przynajmiej się starał to robić"
Cóż, wiem jak wygląda praca osób, które się starają ;)

Spójrz na Barcelonę - zrobił ją 12-latek i porównaj z pracą swojego kolegi. Jasne, wydajność nie jest tam najlepsza, ale skupmy się na ogromie tego miasta i aspekcie wizualnym. Do tego dochodzą oczywiście wszystkie drogi wokół miasta. Pewne rzeczy po prostu nie są dla pewnych ludzi. Na przykład... Wiem że nigdy nie nauczę się porządnie jeździć na łyżwach. Myślę, że Twój kolega kompletnie nie czuje tematu. Nie ma do tego talentu. Ja sam nie uważam się za jakiegoś boga edytora. Są osoby z o wiele większą kreatywnością ode mnie, które zrobią niejedną rzecz lepiej! Ale ja staram się zrobić wszystko perfekcyjnie, tak by mnie to zadowalało. Inaczej wstyd byłoby mi to komukolwiek pokazać. Jednak wiesz, dostrzegłem potencjał w niejednej osobie, starszej czy młodszej i parę z tych osób trafiło na przykład do PM. Zatem myślę, że umiem dobrze ocenić na ile ktoś się nadaje ;)
Niektórzy zaczynają z przytupem, inni trochę słabiej, ale to jest poniżej wszelkiego poziomu - dlaczego najpierw się nie rozwinie w tym temacie zanim coś zaprezentuje? Wystarczy zapytać o ocenę kilku bliskich znajomych, którzy go nie wyśmieją tak jak grupa obcych mu graczy w necie. Oni dostają jakiś produkt, nie mają pojęcia kim jest autor i czują się oszukani, a ponadto mają po prostu ubaw albo patrzą na to z niedowierzaniem. Gdyby kilku jego kolegów (również graczy ETSa) spojrzało na jego pracę, to z pewnością mogliby dać mu wskazówki co poprawić. Widzą przecież jak wyglądają inne mapy. Sam zresztą przecież gra, zatem nie dostrzega przepaści jakościowej między nawet bazową mapą a swoją? Nie widzi tych dziur wszędzie? Braku... Czegokolwiek? Znam ludzi, którzy uparcie dążyli do poprawy i osiągnęli lepszy poziom, ale tutaj cóż, nie widzę nadziei, mówiąc wprost. To oczywiście tylko moja opinia. Wątpię by Twój kolega popatrzył jak tworzyć ładne tereny (można się inspirować technikami z DLC IT czy najnowszymi terenami z innych map), nie obejrzał też zapewne żadnych poradników o metodach pracy z edytorem (nawet o tym jak w ogóle ogarnąć sektory, dodać obrazek czy tytuł do swojego moda). Zawarł całą Europę (260MB), a wystarczyło jakieś 11MB ;)

I wiesz, gdybym nie był w temacie, to mógłbyś mi zarzucić że sam nic nie zrobię, a hejtuję. Ale jako że jestem dobrze obeznany i spędziłem setki godzin w edytorze, to mogę się wypowiedzieć o technicznych aspektach pracy w edytorze i widziałem już tak wiele map, że potrafię po prostu obiektywnie ocenić kto daje z siebie wszystko, a kto robi byle co (i jeszcze wrzuca na Sharemods, bo może parę osób pobierze i to zawsze jakaś kasa). Nazwałbym to po prostu naciąganiem.

Może właśnie jest tak, że nikt znajomy nie powie mu jak się sprawy mają. Nie siedzą w edytorze, nie wiedzą co i jak. Głupio im to powiedzieć. Zatem musi to zrobić ktoś taki jak ja. Powiedzmy, że mam jakiś tam autorytet, znikąd się tu nie wziąłem. Zatem... Taki kubeł zimnej wody może mu uświadomić, że czas wziąć się porządnie za robotę, albo po prostu z niej zrezygnować.

Nie chcę go sądzić tylko po wieku, bo ludzie są różni. Raz młodszym idzie lepiej, raz starszym. Jednak na przykład na podstawie Minecrafta mieliśmy piękny przykład okropnej twórczości w grze, którą później takie właśnie młodsze osoby wrzucały na YT w formie filmików o zerowej jakości w kwestii technicznej jak i bez walorów estetycznych. W ekipie mamy jednak osoby znacznie młodsze ode mnie, które są dojrzałe, utalentowane i wyróżniają się spośród innych młodszych osób. Tak jest w każdym wieku. Więc to nie jest tak, że z góry przekreślam młodszych twórców map. Ale cóż, jak sam widzisz, moje podejrzenie co do wieku się potwierdziło, a to o czymś świadczy, prawda? ;)

Najbardziej rozchodzi się o to, że mapa jest zupełnie nieskończona. To tylko taki... Wstępny plan. Są luźno położone drogi, po prostu zarys tego co kiedyś ewentualnie mogłoby zostać zrobione (udekorowane itp.). Takiego czegoś się po prostu nie wypuszcza, jeśli bierze się temat na poważnie. Gdyby przerobił jedną drogę czy miasto, zakończył to i wydał, to w porządku. Możnaby się czepiać jedynie jakości wykonania - wtedy to już tylko kwestia gustu. Jednak to jest nie tyle "trochę niedokończone", co po prostu w pierwszej fazie z kilkunastu.

I moją reakcją na mapę nie był bezczelny śmiech, co raczej facepalm. Kompletne niedowierzanie, że coś takiego zostało udostępnione.

Zatem... Życzę mu jak najlepiej, pewnie, ale obecnie jest to po prostu koszmar, nie uwierzę że grasz na jego mapie... Albo że sam na niej gra, bo to po prostu niewykonalne, a już na pewno nie jest żadną przyjemnością - a celem tworzenia mapy jest to, by inni gracze mieli radość z eksplorowania jej ;)
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

Ment08
Posts: 38
Joined: 28 Jul 2016 10:11

14 Jul 2018 17:58

To coś nie powinno wyjść z prealphy. Sam czasami odpalam edita i robię Kołobrzeg na waszych assetach, lekko urozmaiconych przeze mnie, mam nieduże doświadczenie, i uważam, że takie "dzieło" jest albo trollingiem, albo lenistwem "autora" (tak, w cudzysłowiu).
Confused in map creationship :?



Post Reply

Return to “Polski”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 2 guests