ETS2 1.39 [Poland Rebuilding 2.4.4+Promods 2.51+RusMap 2.3.1]

Polish
grisza141286
Posts: 67
Joined: 11 Apr 2015 15:38

27 Jan 2021 08:35

Dzięki wielkie. Ten fix sky to chyba naprawia rozciągnięty księżyc spowodowany właśnie naturaluxem dostosowanym przez użytkowników pod najnowszą wersję. Czytałem o tym , gdzieś na forum tylko nie jestem pewien czy na pewno o ten plik chodzi. I jedno pytanie , nie klatkuje Ci od czasu do czasu gra w związku z trafficiem od Jayzzycat w szczególności , że tyle ich używasz? U mnie co chwilę , szczególnie na skrzyżowaniach i miastach. Dlatego zostawiłem sobie tylko AI traffic od jayzzycat a resztę musiałem wyłączyć.

Adisan2
Posts: 30
Joined: 29 Sep 2019 09:29

28 Jan 2021 00:24

Jakbys mógł podac specyfikacje kompa to byłoby bardziej przejrzyście dla mnie.
Odpalilem w tle monitor zasobów i u mnie klatki nie spadają ponizej 60 (tzn mam zsynchronizowane z czestotliwością monitora).
CPU zachowuje sie dośc dziwnie , skacze mi z rdzenia na rdzeń po 95% , gdy inne mają np 0 czy 5%.
Nie wiem czy ETS2 używa wielowątkowości.
GPU mam obciążone na jakieś 60-70%,ustawienia mam wszystko na max plus skalowanie w grze na 400%,gram w FullHD.
Natomiast pamięć dochodzi mi do 10 GB użytej i tego nie przekracza,plus prawie 5 GB VRAM'u karty.
To że spadają FPS'y przy wjezdzie do miasta to znany mankament.U mnie to trwa sekunde i dalej jest 60 klatek.
W zależności od tego jakiego masz kompa oraz ustawienia w grze postaram sie pomóc na ile potrafię.

grisza141286
Posts: 67
Joined: 11 Apr 2015 15:38

29 Jan 2021 11:52

Adisan2 wrote:
28 Jan 2021 00:24
Jakbys mógł podac specyfikacje kompa to byłoby bardziej przejrzyście dla mnie.
Odpalilem w tle monitor zasobów i u mnie klatki nie spadają ponizej 60 (tzn mam zsynchronizowane z czestotliwością monitora).
CPU zachowuje sie dośc dziwnie , skacze mi z rdzenia na rdzeń po 95% , gdy inne mają np 0 czy 5%.
Nie wiem czy ETS2 używa wielowątkowości.
GPU mam obciążone na jakieś 60-70%,ustawienia mam wszystko na max plus skalowanie w grze na 400%,gram w FullHD.
Natomiast pamięć dochodzi mi do 10 GB użytej i tego nie przekracza,plus prawie 5 GB VRAM'u karty.
To że spadają FPS'y przy wjezdzie do miasta to znany mankament.U mnie to trwa sekunde i dalej jest 60 klatek.
W zależności od tego jakiego masz kompa oraz ustawienia w grze postaram sie pomóc na ile potrafię.
Okej. Zatem karta graficzna gtx 1070 8 GB chyba od asusa nie chce mi się już sprawdzać , natomiast jest to wersja gamingowa, cokolwiek to znaczy ( nie wiem czy ta wersja jest jakoś zmodyfikowana względem wydajności co do podstawowej wersji), płyta główna asus maximus Heroes VIII, cpu i7 6900k. 16 GB ram ddr4 ( też nie pamiętam już teraz marki), dysk ssd + 2x HDD po 1 TB każdy. Gra zainstalowana na ssd. Grafika w grze na ultra + również skalowanie na 400%. Grałem na tym sprzęcie na 3 monitorach swego czasu w 30 klatkach na sekundę, szału nie było ale w miarę płynnie chodziło na ultra. Czytałem wypowiedzi innych użytkowników i każdy twierdził, że każdy dodatkowy traffic od jayzzycat ( oprócz tego pierwsze AI traffic) jest tylko przystosowywany do najnowszej wersji, natomiast optymalizacja kuleje. Te sekundowe skoki u mnie nader często występowały . Zauważyłem to w szczególności na rusmapie z dodatkiem russian traffic. Po wyłączeniu go sytuacja się poprawiła. Komputer nie jest z najwyższej półki ale daje radę jeszcze. Cyberpunka uciągnie jeszcze na co najmniej wysokich ( tak mi się wydaje patrząc na wymagania gry ). Nie przeszkadza mi zbytnio brak dodatkowego trafficu oprócz AI traffic. Dodatkowo w zastępstwie naturaluxa użyłem realistic grapfic mods, soundfix, route advisior. Modyfikacje mapowe to : PM + PR + PM ME + rusmap + roextended + proyect turkey + backgraund na satelitarny widok mapy z forum roextended . Wersja gry 1.39. Dodatkowo od jayzzycat również zastosowałem kilka modyfikacji na ładunki. Modyfikacja na ciężarówkę ford max. I chyba to wszystko. Dodam jeszcze , że uruchamiam grę z parametrami , które podane są w poradniku do instalacji naturaluxa do ostatniej oficjalnej wersji tego moda - tego nie zmieniałem , może to byłoby przyczyną ? Chociaż nie wydaje mi się. https://www.gry-online.pl/newsroom/ets2 ... na/za1ee78 Być może dlatego naturalux jest zawieszony. Może faktycznie nie będzie potrzeba stosowania modyfikacji graficznych już.

Adisan2
Posts: 30
Joined: 29 Sep 2019 09:29

31 Jan 2021 01:19

Mi tu wyswietla sie karta jaką masz z msi , mniejsza o to , mam vege 56 oraz ryzen 5 1600.
Twój procesor jest o wiele lepszy niż mój , karta pod względem wydajności podobna do mojej.
Również w Cybera gram , u mnie to działa w miare płynnie , moje posty są na forum , pod troche innym nickiem ;).
Piszesz ze szału nie ma odnośnie kompa , sprawdzałem cene twego CPU , jest to około 5 k.
U ciebie to powinno chodzic bez żadnych zgrzytów.
Pytanko co jest nie tak , taktowanie pamięci , ustaw na 2933 w biosie , ściagasz program , OCCT7.3.0 , odpal Test 3D , wykrywanie błędów plus złożoność shaderów na 7.(Starczy 3 minuty)
Nie ma błędów ? spróbuj podbic taktowanie karty .
Wyskoczą błedy , obniż to co podwyższyłeś.
Wiersz w opcjach uruchamiania ,mój, to : -unlimitedlog -mm_max_resource_size 90 -mm_max_tmp_buffers_size 1000 -mm_pool_size 5000
Sprawdz czy masz w grze włączone V-sync oraz czy karta nie generuje ci więcej klatek niż czestotliwosc monitora .
Ty powinienes miec FullHD w 60 klatkach na max ustawieniach , czasami zgrzyt jak wjezdzasz w miasto , bo ci mody wgrywa (fakt ja mam NVME z 3,5 GB/s a u ciebie na SSD to max 0,5 GB/s) więc
subiektywne odczucia odnośnie spadków gdy wjeżdżasz w miasto mogą byc spowodowane odczytem danych z dysku.
Co do "Trafficu Jazzycat" , w/g mnie wrzucisz wszystko to co on ma , to co potrzebujesz , nie powinno być spadku w FPS'ach (masz dobry procesor) .
Jeśli tak jak napisałes , ktos stwierdzil ze kazdy nastepny traffic JazzyCat "spowalnia grę" , to wyciągnij wnioski z ilości w/w modów dodanych do mojej gry , mojego FPS .
Nie powinno być tak że grałeś na 3 monitorach z 30 klatkami i to był "prawie max" ??
Ja mam w CP 2077 50 klatek w FHD , a my tu piszemy o grze sprzed 9 lat ...
TY powinieneś mieć CO NAJMNIEJ 50 w CP oraz min . 60 w ETS 2.

grisza141286
Posts: 67
Joined: 11 Apr 2015 15:38

31 Jan 2021 10:34

Więc spróbuję go odkurzyć , chyba z rok już tego nie robiłem ;o. Mój komputer jest wart 5k ? Ale że nowy ? Fakt faktem dałem za niego 6900 zł ale to było dobrych 3-4 lata temu albo i dalej, już nie pamiętam dokładnie. I jedno pytanie, po co chciałeś specyfikację , żebym podał, skoro Ci się wyświetla ? ^^ Możliwe, że od MSI, miałem tych modeli kart tyle, że zwyczajnie mi się już myli.

grisza141286
Posts: 67
Joined: 11 Apr 2015 15:38

05 Feb 2021 21:16

Pobawiłem się w między czasie z przetestowaniem Roextended bez żadnych dodatkowych innych modyfikacji oprócz mapowych, czyli same modyfikacje mapowe : promods wraz z dodatkiem ME + Poland rebuilding + rusmap + proyect turkey i dalej na Ukrainie klatkowało , więc sprawdziłem na czystym profilu z samym roextended - klatkowania nie zauważyłem , jeżdżąc po większych miastach. Więc wniosek jest jeden, któraś z modyfikacji mapowych się gryzą ze sobą. Prawdopodobnie będzie to RuSmap lub Poland Rebuilding.

grisza141286
Posts: 67
Joined: 11 Apr 2015 15:38

14 Feb 2021 21:40

Okej. Problem z klatkowaniem rozwiązany. Nie wiem co konkretnie pomogło, dlatego opiszę czynności , jakie wykonałem. Po pierwsze odkurzyłem wnętrze komputera, wyczyściłem system. Nie pomogło. Odinstalowałem grę i zainstalowałem ponownie. Wyczyściłem pozostałości łącznie z folderem w " Moje dokumenty". Po zainstalowaniu okazało się, że pomimo wyczyszczenia pozostałości po grze, po uruchomieniu nadal miałem stare profile gry poustawiane ( pewnie dlatego, że mam wersję na steam i ściągnęło mi z chmury zapisy)a. Po wczytaniu profilu nadal miejscami klatkowało, dodatkowo po przejechaniu kilkunastu kilometrów, wywalało do pulpitu a czasami nawet podczas ładowania. Za każdym razem po wywaleniu do pulpitu, uruchomieniu ponownym i po próbie załadowania profilu, oczywiście pojawiał się komunikat o zawieszeniu się gry podczas ładowania. Spojrzałem na zapisy gry i okazało się , że miałem mnóstwo automatycznych starych zapisów. Pousuwałem wszystkie zapisy jakie tylko były. Po załadowaniu profilu od nowa. Klatkowanie znikło. Dodatkowo wyłączyłem synchronizację pionową i podskoczyło mi z 60 do 90 klatek na sekundę. Ale włączyłem z powrotem i gra śmiga jak na razie , po godzince gry ani jednego zgrzytu nawet półsekundowego nie było na terenach roextended. Także sądzę, że przyczyną była zbyt duża ilość automatycznych zapisów.

grisza141286
Posts: 67
Joined: 11 Apr 2015 15:38

10 Apr 2021 07:53

Nie wiem co wypakowujesz , mógłbyś sprecyzować ale zapewne brakuje jednej części archiwum. Musiałbyś sprawdzić której i pobrać.



Post Reply

Return to “Polski”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 3 guests