[Pokec] Česko-Slovenské forum!

Czech/Slovak
george118
Posts: 19
Joined: 05 Aug 2013 22:47

07 Jan 2016 20:08

ullsus wrote:Zdravím chcel by som vám predstaviť náš projekt Slovenskej mapy do ETS2 :) Mapa je samostatná podobne ako Hungary map postupne ideme od východu na západ ;) Snažíme sa stavať podľa reálu podľa mňa je to naozaj zaujímavá mapa 8-) . Vzhľadom k tomu že mapu stavajú len dvaja ľudia hľadáme ľudí ktorý vedia pracovať s editorom,textúrami,modelovať poprípade defínicie. Hľadáme už skoro rok a zatiaľ sme niekoho skúseného nenašli :) Ak ovládate niečo z uvedeného neváhajte nás kontaktovať na našej FB Stránke :)
Viac info o projekte:
facebook.com/ets2svkmap
svkmap.6f.sk

Vďaka

PS: Snáď mi admini odpustia malú reklamku :D :)

AHOJ! MÁŠ HEZKOU MAPU ALE CHTELO BY TO NECO KOMPATIBILNI S PROMODS, TO BY URCITE PRIVITALO HODNE LIDI :)
Last edited by george118 on 07 Jan 2016 20:44, edited 1 time in total.

User avatar
Peterson
Posts: 759
Joined: 07 Jul 2014 18:45
Location: Bratislava/Zvolen

07 Jan 2016 20:25

Nejak nechápem mape, keďže zo schémy vyplýva, že Ružomberok (a okolie) je na ostrove.

//Edit: Mapu skúšam, celkom sa mi páči, ale je tam dosť ale.

130 na výjazde z Prešova na Svidník? Tam by mala byť 90, 130 len na diaľnici, no a žiadna taká značka tam nebola.

Obrovské značky, ktoré bijú do očí. Avšak písmo na diaľničných návestiach je príliš malé. Je to neestetické. Chápem že ide o viditeľnosť, ale mám GPS. Videli ste značky v SCS Nórsku, že? Sú malé, ale aj tak sú čitateľné, a sú podobne veľké ako tie naše, tak prečo ste ich vyrobili tak veľké? Chápem že sa vám nechce, ale niekedy je lepšie si spraviť predlohu a na ňu naplácať text v Paint.nete, Coreli či Photoshope. Bude to vyzerať lepšie a samozrejme reprezentatívnejšie.

Celkovo rýchlosti sú dosť popletené, na diaľnici v meste je povolená 90 ak značka neudáva inak, taktiež by sa zišlo aby stanovená rýchlosť držala dlhšie ako 10 metrov, aj za cenu overflowu značiek. Taktiež by som hodil 60 na križovatke pri US Steele, tak ako v realite. Na 100% je toho oveľa viac, a dosť to kazí plynulosť hry.

Nezrozumiteľnosť prejazdov cez Košice. Bordel, pomaly ani neviem kade ísť, lebo chýba značenie, alebo sú čiary nezrozumiteľné. Vyznám sa v debilnom Bruseli, kde raz ideš medzi električkami a potom v Turecku, ale tam som bol dokonale stratený.

Ide síce o maličkosti, ale najmä tie zavážia.

To by bolo zatiaľ všetko, a veľmi sa teším na to keď budete vo Zvolene.
Peterson logistics - We think, you pay, it's that simple.

ImageImage
Image
My WoT profile.

User avatar
kukoluk
Posts: 1
Joined: 10 Jan 2016 00:39
Contact:

10 Jan 2016 01:17

Ahoj, no keďže mi to poslal kamarát čo si napísal tak nemohlo mi to nenechať :)
Aby si vedel ak si niekedy vôbec niečo také robil isté vieš že to nie je ľahké... sám osobne som v editore nevedel pracovať no teraz viem vďaka kapovi alebo to je vedľajšie poďme k mape... Keď sám osobne pracujem na vývojí tejto mapy poviem k tomu pár vecí. Rýchlosti-Ono o tom vieme skoro väčšina úsekov je chybná a už na tom pracujeme na odstránení nie je to ľahké lebo aj keď je rýchlosť niekedy upravený značkou tá rýchlosť tam nenaskočí. Košice-tento úsek je starý a neprehľadný o tom veľmi dobre vieme žiaľ nerobili sa na tomto úseku žiadne zmeny preto to aj tak vyzerá ale neskôr máme v pláne ho celkom prerobiť aby bol jasný a prehľadný :)
Značky- Toto ma dosť zarazilo keď som to čítal pretože väčšina ľudí je skôr nadšená ako pobúrená pretože nechcú sledovať stále nejakú GPS chcú to vedieť čítať z návestidiel. Je pravda že niektorú sú veľké tabule a k tým nápisom čo dodať ešte sme neprišli na to ako povoliť aby hra brala väčšie rozlíšenie písmen pretože nie sme najväčší profíci :) ale snažíme sa robiť to čo nás baví a je pravda že väčšina nových úsekov je skôr kvalitnejšia ako staré :) To je všetko ale ceníme si aj to že si vyjadrl svoj názor :)

Volvo_King
Posts: 146
Joined: 02 Jul 2015 06:06

10 Jan 2016 17:08

honza.tuhacek wrote:jenom rychlá otázka. Vím že Arad a další města v Rumunsku padají, avšak padají jenom při vjezdu do nich nebo i když jedu okolo? Ted mám zakázku kde mám projet právě kolem Aradu, tak jestli to mám přesměrovat.
Zrovna Rumunsko mám projeté skoro celé, jel jsem tam hned po vydání Promods, hra mi ani jednou nespadla, tak pokud nemáš mody, které se hádají s mapou, tak bych jezdil jinudy.

User avatar
Peterson
Posts: 759
Joined: 07 Jul 2014 18:45
Location: Bratislava/Zvolen

10 Jan 2016 17:24

kukoluk wrote:Ahoj, no keďže mi to poslal kamarát čo si napísal tak nemohlo mi to nenechať :)
Aby si vedel ak si niekedy vôbec niečo také robil isté vieš že to nie je ľahké... sám osobne som v editore nevedel pracovať no teraz viem vďaka kapovi alebo to je vedľajšie poďme k mape... Keď sám osobne pracujem na vývojí tejto mapy poviem k tomu pár vecí. Rýchlosti-Ono o tom vieme skoro väčšina úsekov je chybná a už na tom pracujeme na odstránení nie je to ľahké lebo aj keď je rýchlosť niekedy upravený značkou tá rýchlosť tam nenaskočí. Košice-tento úsek je starý a neprehľadný o tom veľmi dobre vieme žiaľ nerobili sa na tomto úseku žiadne zmeny preto to aj tak vyzerá ale neskôr máme v pláne ho celkom prerobiť aby bol jasný a prehľadný :)
Značky- Toto ma dosť zarazilo keď som to čítal pretože väčšina ľudí je skôr nadšená ako pobúrená pretože nechcú sledovať stále nejakú GPS chcú to vedieť čítať z návestidiel. Je pravda že niektorú sú veľké tabule a k tým nápisom čo dodať ešte sme neprišli na to ako povoliť aby hra brala väčšie rozlíšenie písmen pretože nie sme najväčší profíci :) ale snažíme sa robiť to čo nás baví a je pravda že väčšina nových úsekov je skôr kvalitnejšia ako staré :) To je všetko ale ceníme si aj to že si vyjadrl svoj názor :)
A samozrejme som našiel pár ďalších vecí, napríklad písmo na nových úsekoch je zlé (má tam byť rakúsky font), zjazd zo Sorošky je úplne zle (cesta má byť 2+1, nie 2+2), mohlo by toho byť hádam ešte viac, ale nepamätám si. Odporúčal by som použiť assety z DLC Škandinávia, najmä čo sa týka ciest, lebo používať staré Promods cesty, kde ani farba asfaltu nenadväzuje, to je päsť na oko, nehľadiac na bugy s rýchlosťami. V tom DLC sú aj reflexné značky, použiť ich a upraviť by naozaj nebolo na škodu. Dnes už má to DLC každý, alebo má aj torrentovú verziu hry (tak som to mal doteraz), takže by tam nemal byť problém. K tunelu Branisko sa vyjadrovať ani nebudem, človek ani nevie že tam ide, zistí to až keď tam skutočne je. Chýba info. Celkovo treba zapracovať na estetike. Ako som už raz vravel, bolo by lepšie vyrobiť každú značku zvlášť než ich nechať v tak zlom stave.

Som rád že sa do toho niekto pustil, sám som sa chcel dať do mapy 1:1, assety by som si upravil, učenie za pochodu, blablabla. Bol som aj rád keď Vlasta spravil CZ/SK mapu, lenže som sa skôr hanbil než som bol rád za to čo vyrobil. Kompletný overkill. Dvakrát som premýšľal či tu spropagujem vašu mapu, aby boli ohlasy, možno aj pomoc. To nechám na vás, ale odporúčam vám aby ste si tu spravili tému, lebo tá mapa má potenciál. Len ho nezahoďte ako Vlasta, a samozrejme ju nechajte zadarmo, nech ľudia darujú dobrovoľne.

Je dobrá, ale má veľa chýb. Začnite používať tie DLC, ak ich nemáte, torrentujte, profily sú spoločné pre všetky verzie hry.
Peterson logistics - We think, you pay, it's that simple.

ImageImage
Image
My WoT profile.

Volvo_King
Posts: 146
Joined: 02 Jul 2015 06:06

10 Jan 2016 18:38

Jenomže Vlasta se na to nevykašlal. On to dělá jen pro lidi, kteří mu za to platí. Jelikož SCS podporuje ten .scs unlocker. Proto, to přestal zveřejňovat.

User avatar
Peterson
Posts: 759
Joined: 07 Jul 2014 18:45
Location: Bratislava/Zvolen

10 Jan 2016 18:47

Nepovedal som že sa na to vykašľal, len zahodil potenciál. Namiesto vylepšovania presýtil mapu.
Peterson logistics - We think, you pay, it's that simple.

ImageImage
Image
My WoT profile.

Klokan35
Posts: 1
Joined: 10 Aug 2015 19:38
Location: Kutná Hora

14 Jan 2016 17:34

Zrovna Rumunsko mám projeté skoro celé, jel jsem tam hned po vydání Promods, hra mi ani jednou nespadla, tak pokud nemáš mody, které se hádají s mapou, tak bych jezdil jinudy.[/quote]

Tak jsem schválně vypnul všechny mody a nechal jen ProMods a vyrazil směr Rumunsko, ale bohužel holá hra padá při vjezdu do Aradu i Temešváru . :(

User avatar
ZelvaCZ
Posts: 1970
Joined: 10 Aug 2014 11:53
Location: Příbram, CZ

14 Jan 2016 21:55

Je pravda, že Kluž (Cluj-Napoca) Arad a Temešvár (Timisoara) padají, bohužel...
A co se týče 2.01, tak čekáme, až se najde většina chyb, protože nemá moc smysl vydávat dvě nebo tři opravné verze, zvláště když je pokaždé třeba stahovat 1 GB. Myslím ale, že do konce ledna to stihneme.

daniel233
Posts: 1
Joined: 17 Jan 2016 11:01

17 Jan 2016 11:02

Zdravím slovenské bratry chci vám jenom oznámit že u nás v Čr brzy začnou plati nové zákony na silnicích :) http://autotrip.cz/zvyseni-rychlosti-z-90-na-110-kmh/



Post Reply

Return to “Čeština/Slovenčina”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 1 guest