ProMods 2.20 + Poland Rebuild 2.0 - Dziwny crash na wjeździe do Gdańska

Polish
User avatar
Ruhisu
Posts: 81
Joined: 21 Feb 2014 16:05
Donation rank:
Location: Bydgoszcz, PL

06 Nov 2017 00:18

Na początku chciałbym pozdrowić wszystkich wirtualnych truckersów.
ProMods używam już od dawna a Poland Rebuild dodałem niedawno, na forum jestem w zasadzie nowy. Zauważyłem że istnieje podobny temat jednak mój przypadek odrobinę się różni więc postanowiłem założyć nowy niż robić bałagan autorowi tamtego wątku.

Założyłem temat gdyż doskwiera mi wkurzający przypadek crashowania gry.
Wczoraj po raz pierwszy przejechałem się z Warszawy do Trójmiasta i wszystko było ok do czasu aż nie podjąłem transportu w Gdyni bo w momencie kiedy wpakowałem się na prom, gra dostała crasha. Uznałem jednak że jest to wina modów z którymi zrobię po prostu porządek ale to jak Polska została genialne przedstawiona sprawiło że założyłem sobie nowy profil tylko pod swobodną jazdę jakiś zmodowanym sedanem. Myślałem że czysty profil z najpotrzebniejszymi modami do zabawy nie będzie sprawiać żadnych problemów. Poza jednym modem na naczepy nie instalowałem żadnych customowych ciągników siodłowych, tylko promods, PR, sound fixes pack etc. Pełna lista modów w profilu poniżej:



Nadal jednak coś jest nie tak.
W momencie gdy dojeżdzam do puktu pobierania opłat na A1 w stronę Gdańska czy to bliżej bramek czy dalej ale nadal w ich pobliżu dochodzi do crasha gry. Dzieje się tak za każdym razem. Dziwi mnie to bo wczoraj wszystko było w porządku do czasu aż nie wsiadłem na prom a też myślałem że nowy profil pomoże.

Nie wiem jak dodać gamelog.
Nie wchodzi jako załącznik bo strona nie chce zaakceptować pliku txt a nie wiem czy w momencie jak skopiuję jego treść tutaj, nie rozwali to całej strony.
My screenshots corner - viewtopic.php?f=16&t=20627&start=10
Currently Driving:
ETS2: SCANIA R500
ATS: Kenworth K200
Maps: ProMods 2.25 + Poland Rebuild Reworked 2.1 + RusMap 1.8 + Paris Rebuild + Project Balkans

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

06 Nov 2017 01:09

Sprawdź używając tylko PM i PR.

A jak wrzucić tutaj log?
Otwierasz go notatnikiem i kopiujesz całość:
1. wklejasz tutaj w tag CODE [.code]treść logu tutaj[./code] (bez kropek oczywiście)
2. wklejasz na pastebin.com i dajesz nam link
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

User avatar
Ruhisu
Posts: 81
Joined: 21 Feb 2014 16:05
Donation rank:
Location: Bydgoszcz, PL

06 Nov 2017 10:45

Dziękuję. Gamelog dołączę jak tylko problem się powtórzy bo wczoraj wieczorem jeszcze zmieniałem ustawienie kolejności modów i utworzył się nowy gamelog więc wszystkie potrzebne informacje zostały wyczyszczone
My screenshots corner - viewtopic.php?f=16&t=20627&start=10
Currently Driving:
ETS2: SCANIA R500
ATS: Kenworth K200
Maps: ProMods 2.25 + Poland Rebuild Reworked 2.1 + RusMap 1.8 + Paris Rebuild + Project Balkans

witalg
Posts: 298
Joined: 03 Oct 2015 17:36
Donation rank:
Location: Lodz

07 Nov 2017 10:37

Ruhisu wrote:
06 Nov 2017 10:45
Dziękuję. Gamelog dołączę jak tylko problem się powtórzy bo wczoraj wieczorem jeszcze zmieniałem ustawienie kolejności modów i utworzył się nowy gamelog więc wszystkie potrzebne informacje zostały wyczyszczone
...Sound Fixes dajesz pierwszy u góry - tak jest pokazane , i nie wiem czemu dałeś źle.
...modyfikacje graficzne odwrotnie, zamień ich kolejność , i daj je wyżej zaraz nad plik "def " ProMods - też masz to jak byk pokazane .....
https://ets2.lt/en/sound-fixes-pack-v-17-76/
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... =721281972 - a darker mod usuń....
...models daj odwrotnie 3-2-1
.....patrz zawsze na takie uwagi ,i je stosuj .....
.....powodzonka :)

User avatar
Ruhisu
Posts: 81
Joined: 21 Feb 2014 16:05
Donation rank:
Location: Bydgoszcz, PL

07 Nov 2017 12:18

Nowa kolejność modów na podstawie wskazówek od @witalg




Przyznam że ta kolejność zawsze mi sprawia problem :D
Sund fixes zawsze miałem według instrukcji ale kiedyś musiałem zrobić przemeblowanie i się przerzuciło
Co do modeli to ta kwestia też jest często kłopotliwa bo na przykład w oficjalnym temacie poświęconym kolejności promods jak i modów kompatybilnych, modele są w układzie 1 2 3.
Również jak przeczytałem w anglo języcznej sekcji General Issues gdzie ktoś wypowiadał się na temat crashów związanych z klimatem, padło następujące zdanie odnośnie modów graficznych: "the loading order is wrong. the grafic mod must be loaded after the maps. if not, it crash like you see."
Dziękuję za pomoc, póki co gra jak i mapa załadowały się normalnie ale jak to wypadnie w trasie (czy będzie crashować czy nie) to będe mógł dopiero sprawdzić po pracy lub w weekend.
My screenshots corner - viewtopic.php?f=16&t=20627&start=10
Currently Driving:
ETS2: SCANIA R500
ATS: Kenworth K200
Maps: ProMods 2.25 + Poland Rebuild Reworked 2.1 + RusMap 1.8 + Paris Rebuild + Project Balkans

witalg
Posts: 298
Joined: 03 Oct 2015 17:36
Donation rank:
Location: Lodz

07 Nov 2017 21:54

Ruhisu wrote:
07 Nov 2017 12:18
Nowa kolejność modów na podstawie wskazówek od @witalg

Przyznam że ta kolejność zawsze mi sprawia problem :D
Sund fixes zawsze miałem według instrukcji ale kiedyś musiałem zrobić przemeblowanie i się przerzuciło
Co do modeli to ta kwestia też jest często kłopotliwa bo na przykład w oficjalnym temacie poświęconym kolejności promods jak i modów kompatybilnych, modele są w układzie 1 2 3.
Również jak przeczytałem w anglo języcznej sekcji General Issues gdzie ktoś wypowiadał się na temat crashów związanych z klimatem, padło następujące zdanie odnośnie modów graficznych: "the loading order is wrong. the grafic mod must be loaded after the maps. if not, it crash like you see."
Dziękuję za pomoc, póki co gra jak i mapa załadowały się normalnie ale jak to wypadnie w trasie (czy będzie crashować czy nie) to będe mógł dopiero sprawdzić po pracy lub w weekend.
Na pewno będzie ok.
Wyłącz jeszcze synchronizacje pionową , masz dużo modyfikacji, chyba że masz super sprzęt to nie , zawsze to o wiele wiecej klatek /sek.
Polecam także RusMap. https://promods.net/viewtopic.php?f=42&t=10186
Cogito ergo sum :)

User avatar
Ruhisu
Posts: 81
Joined: 21 Feb 2014 16:05
Donation rank:
Location: Bydgoszcz, PL

07 Nov 2017 23:08

witalg wrote:
07 Nov 2017 21:54
Ruhisu wrote:
07 Nov 2017 12:18
Nowa kolejność modów na podstawie wskazówek od @witalg

Przyznam że ta kolejność zawsze mi sprawia problem :D
Sund fixes zawsze miałem według instrukcji ale kiedyś musiałem zrobić przemeblowanie i się przerzuciło
Co do modeli to ta kwestia też jest często kłopotliwa bo na przykład w oficjalnym temacie poświęconym kolejności promods jak i modów kompatybilnych, modele są w układzie 1 2 3.
Również jak przeczytałem w anglo języcznej sekcji General Issues gdzie ktoś wypowiadał się na temat crashów związanych z klimatem, padło następujące zdanie odnośnie modów graficznych: "the loading order is wrong. the grafic mod must be loaded after the maps. if not, it crash like you see."
Dziękuję za pomoc, póki co gra jak i mapa załadowały się normalnie ale jak to wypadnie w trasie (czy będzie crashować czy nie) to będe mógł dopiero sprawdzić po pracy lub w weekend.
Na pewno będzie ok.
Wyłącz jeszcze synchronizacje pionową , masz dużo modyfikacji, chyba że masz super sprzęt to nie , zawsze to o wiele wiecej klatek /sek.
Polecam także RusMap. https://promods.net/viewtopic.php?f=42&t=10186
Cogito ergo sum :)
RusMap też mam tylko chciałbym się zapytać czy kolejność jest poprawna bo o ile pamiętam to kiedyś Def musiał być zupełnie gdzie indziej (chyba pod tym od promods lub pod Promods Assets) ale nie wiem jak jest teraz.
My screenshots corner - viewtopic.php?f=16&t=20627&start=10
Currently Driving:
ETS2: SCANIA R500
ATS: Kenworth K200
Maps: ProMods 2.25 + Poland Rebuild Reworked 2.1 + RusMap 1.8 + Paris Rebuild + Project Balkans

witalg
Posts: 298
Joined: 03 Oct 2015 17:36
Donation rank:
Location: Lodz

08 Nov 2017 09:18

RusMap też mam tylko chciałbym się zapytać czy kolejność jest poprawna bo o ile pamiętam to kiedyś Def musiał być zupełnie gdzie indziej (chyba pod tym od promods lub pod Promods Assets) ale nie wiem jak jest teraz.

[/quote]

- PM_RM_2.20_roadconnection
- RusMap map
- RusMap model 2
- RusMap model 1
- ProMods def
- ProMods map
- ProMods media
- ProMods model 2
- ProMods model 1
- ProMods assets
- RusMap def
....model 3 nad 2 ....
..a "PR" wstaw zaraz nad modyfikacje graficzne .....które masz oczywiście zaraz nad plikem "def " ProMods.

User avatar
Ruhisu
Posts: 81
Joined: 21 Feb 2014 16:05
Donation rank:
Location: Bydgoszcz, PL

08 Nov 2017 10:39

witalg wrote:
08 Nov 2017 09:18

..a "PR" wstaw zaraz nad modyfikacje graficzne .....które masz oczywiście zaraz nad plikem "def " ProMods.
Znaczy wszystkie pliki PR czy tylko def?
My screenshots corner - viewtopic.php?f=16&t=20627&start=10
Currently Driving:
ETS2: SCANIA R500
ATS: Kenworth K200
Maps: ProMods 2.25 + Poland Rebuild Reworked 2.1 + RusMap 1.8 + Paris Rebuild + Project Balkans

witalg
Posts: 298
Joined: 03 Oct 2015 17:36
Donation rank:
Location: Lodz

08 Nov 2017 14:39

Ruhisu wrote:
08 Nov 2017 10:39
witalg wrote:
08 Nov 2017 09:18

..a "PR" wstaw zaraz nad modyfikacje graficzne .....które masz oczywiście zaraz nad plikem "def " ProMods.
Znaczy wszystkie pliki PR czy tylko def?
....jak mawiał klasyk .... to oczywista oczywistość że WSZYSTKIE ....od dołu 5-4-3-2-1 , i wyżej Rosja ...



Post Reply

Return to “Polski”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 4 guests