Na jakim sprzęcie gracie w ETS 2?

Polish
wujex
Posts: 189
Joined: 11 Sep 2016 01:57
Location: Łódź

24 Jul 2020 09:20

Ciekawe jak będzie z optymalizacją w 2.50 bo zdjęcia np z Polski na blogu Promods wygladają ekstra. Ciekawe tylko czy GTX 1060 to uciągnie czy faktycznie trzeba będzie zakupić nowy komp za 4,5k 😄
Image

Orkan
Posts: 3
Joined: 04 Jan 2016 17:45
Donation rank:

29 Jul 2020 09:39

Vøytek wrote:
22 Jul 2020 22:13
Na GTX660 2GB nie miałem problemów z utrzymaniem 60fpsów, nawet w miastach. Trieste potrafi przyciąć w pewnym miejscu, tam spadek do 55. Trzeba dostosować ustawienia do maszyny - grałem na 125% skalowania, niektóre ustawienia na wysokie, lusterka i coś jeszcze na średnie bodajże.

Nie rozumiem tego narzekania na "słabo wyglądającą" grę - co jest takie brzydkie? Spotykam się raz na jakiś czas z takim komentarzem, ale co konkretnie nie trzyma poziomu? Jedyne co mi się rzuca w oczy to odbicia, zarówno w wodzie jak i szybach.
Grałem ostatnio w Odyssey i grafika jest piękna, ale kosztem wydajności i to dużo większym niż tutaj oczywiście. Do tego różnica "wieku" obu gier. I ETS2 nie potrzebuje pewnych wodotrysków, to zupełnie co innego.
Widziałeś nowe symulatory? On the Road na przykład? Co z tego że śmigają na jakimś nowym i niby potężnym silniku, skoro twórcy skopali nawet podstawowe aspekty wizualne? Wszystko wygląda biednie i sztucznie... Gry z 2019/2020 roku nie mają nawet szans dorównać grze z 2012. Silnik jest solidny i dalej trzyma poziom, nawet jeśli brakuje mu jakichś tam bajerów graficznych z pewnych gier AAA ;) [...]
Przy skalowaniu 125 %, grafika wygląda, moim zdaniem, bardzo mizernie, i nie wyobrażam sobie gry na takim ustawieniu. 200% to minimum. Co ciekawe, kiedyś, na tej samej karcie grałem na ustawieniu 400 %, teraz mogę o tym pomarzyć. Odbicia w lusterkach na średnim? Nawet na maksa jest z tym słabo, Odległość rysowania to jakiś żart, praktycznie nie da się wyjechać ze stacji, żeby nie wymusić pierwszeństwa. Jednak chwilowy spadek FPS, nie denerwuje mnie tak, jak te przycinki o których wspominałem. Przez nie potrafię wylądować na barierkach, jeżeli dopadną mnie na zakręcie. Nie wiem co jest ich przyczyną, ale przy dysku SSD nie powinno być o nich mowy. Dotyczy to tylko gry z ProMods. Jeżeli chodzi o porównanie do innych gier, to myślałem o np starym NFS, już nawet nie pamiętam która to była część (na Hawajach), który wyglądał bardzo ładnie, miał rozbudowaną mapę, kumatą SI, i działał nawet na GF 560 i standardowym taktowaniu procesora @3300.

Podsumowując, nie chcę być źle zrozumiany, generalnie nie narzekam na wygląd gry, tylko na optymalizację, bo nie dam sobie wmówić, że silnik wykorzystujący jeden rdzeń procesora "jest solidny i trzyma poziom". Mój 11 letni procesor nudzi się przy nim, a karta grafiki cierpi. Naprawdę dobijają mnie tylko te przycinki, ale gra bez ProMods jest dla mnie zbyt mało rozbudowana. Jestem od EST2 i ATS uzależniony, gram codziennie od ładnych paru lat i mam już wyjeżdżone ponad 4500 godzin, więc proszę mnie nie traktować jako jego/ich wroga czy krytkanta, tylko obiektywnego krytyka ;)

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

29 Jul 2020 10:27

Z tym skalowaniem to zależy od monitora. Ja przy tamtej karcie miałem 19" i jedyne co mnie irytowało przy niskim skalowaniu to nieostry prędkościomierz (i ogólnie ten mały wyświetlacz na środku). Gdy ekran jest spory, wtedy na pewno efekt jest lepiej widoczny.
Odbicia czy tam jakość lusterek obniżyłem ze względów wydajnościowych, nie chodziło o to że tak jest "wystarczająco ładnie" ;) To była stara karta, dodatkowo już zajechana latami grania w przeróżne tytuły i na czymś trzeba było zaoszczędzić klatki by mieć stabilne 60. Jestem jedną z tych osób, które od razu zauważają nawet jednorazowy spadek do 50 kilku, podczas gdy są ludzie grający na co dzień w 15 i taka tortura jakimś cudem im wystarcza :lol:

Ciężko mi ocenić skąd ten problem na Twoim sprzęcie, bo każda konfiguracja zachowuje się inaczej. Nie neguję Twoich uwag, na pewno jest jak mówisz, ale pewnie nic nie poradzisz i sam nie jestem w stanie doradzić niczego w tej kwestii.

W ostatnich latach patche zdecydowanie poprawiły wydajność, przynajmniej na moim sprzęcie, więc nie mogę narzekać. Dotyczy to oczywiście wydajności na naszej mapie (na przykład w Barcelonie, gdzie była masakra, przyrost klatek to 20-25 -> 60), bo nie gram w ETSa bez PM, także nie mam porównania.
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

Orkan
Posts: 3
Joined: 04 Jan 2016 17:45
Donation rank:

29 Jul 2020 10:47

Jako monitora używam TV 32", więc jest to widoczne. Kiedyś siedziałem przed 42" i wszystko było w skali 1:1 :twisted: Jeżeli chodzi o zegary, to używam modów, żeby były one bardziej wyraźne. Do lusterek zresztą też.
Ja też od razu zauważam spadek poniżej 60 klatek, bo to jest średnia, i de facto spadek może być o wiele większy. Nie kumam ludzi z wolnymi oczami :D 15 klatek, to już strategia turowa :lol:
Pamiętam tę Barcelonę, mało przez niej nowego kompa nie kupiłem :D Długo się przez nią jechało, ale jaka była radość, jak się ją opuściło :P

<SCANIA×R500>
Posts: 108
Joined: 27 Sep 2017 08:49
Location: Świętochłowice Chropaczow Śląskie

24 Mar 2021 22:54

Witam kupiłem nowy laptop gamingowy :D
ASUS TUF Gaming FX705DT-H7113T FHD
Wyświetlacz: 17.3" (1920 x 1080 (Full HD))
Procesor: AMD Ryzen™ 7 3750H
Pamięć RAM: 16 GB DDR4
Dysk SSD: M.2 PCIe , NVMe , 512 GB
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5
Mam pytanie :?: jakie będą optymalne ustawienia graficzne i jaki mod na natężenie ruchu będzie najlepszy i kompatybilny z jazzycatem ;)
Scania R500 topline 4x2Image
Naczepa firanka 3 osiowa
Image

Firana
Posts: 1
Joined: 20 Dec 2020 19:11

24 Mar 2021 23:23

Ja mam
i5 9400f
gtx 1060 6g
16 gb

Promods07
Posts: 1
Joined: 01 Apr 2018 14:22

25 Mar 2021 09:46

Vøytek wrote:
09 Jul 2020 09:09
Nie robiłem dawno dokładnego researchu, ale stacjonarny sprzęt o podobnej mocy jest zazwyczaj 3 razy tańszy.

Jak sam widzisz, masz najwyżej 4-letni sprzęt (data premiery CPU to 2016), a nie jest w stanie uciągnąć ETSa z 2012 roku. A o nowszych i bardziej wymagających grach możesz pomarzyć.

Natomiast mój drugi komputer, złożony z budżetowych części + starych części z głównego kompa nie ma z tym problemu, na 10-letniej karcie graficznej i procesorze za grosze...

Jeżeli naprawdę potrzebujesz laptopa, to popytaj na forach technologicznych, gdzie jest dużo znawców tematu i doradzą. Czasami na przykład karta graficzna w laptopie jest dużo gorsza od stacjonarnego odpowiednika, a niby ten sam model. 3 lata temu mama potrzebowała laptopa i wzięła za bodajże 2500 - z ciekawości odpaliłem ETSa i nie da się grać nawet bez modów... Stacjonarny sprzęt byłby dużo lepszym pomysłem pod gry.
Ja złożyłem swój komputer stacjonarny za 1900zł półtora roku temu. FPS'y na ultra w najwyższej rozdzielczości nie spadają poniżej 65

mareck1959
Posts: 12
Joined: 18 Apr 2015 17:58

09 Apr 2021 19:17

Laptop Dell
Intel Core i5 8300H @ 2.30GHz
Technologia Coffee Lake 14nm
karta graficzna
Nvidia GeForce 1050 Ti
8 Gb RAM

Superior
Posts: 1
Joined: 29 Apr 2021 07:26

30 Apr 2021 08:00

bolo10 wrote:
08 Jul 2020 17:31
arturoczip wrote:
08 Jul 2020 17:09
jaki masz budżet i czy to ma być laptop czy stacjonarka
Laptop do 3000zł
Polecam ci obejrzeć film ziemniaka:cztery ceny jeden laptop- który wybrać i polecam ci kupić przed ostatni ale na przecenie np. świątecznej lub black friday

Sebass18
Posts: 9
Joined: 13 Apr 2020 08:36

08 May 2021 20:31

Moje ustawienia Komputera
obudowa: Lonovo Idea Centre Gaming
Procesor: AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor, 3600 MHz, Rdzenie: 6
Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1660 Super 6 GB pamięci
Pamięć Ram: 16 GB
Czy na takich Ustawieniach ProMods w ets 2 jak i w ats będzie Śmigał?



Post Reply

Return to “Polski”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 3 guests