wskazówki dla początkującego twórcy map

Polish
tomek206
Posts: 53
Joined: 14 Dec 2015 23:22

02 Jul 2017 21:35

chciałbym spróbować stworzyć mapę tylko nie wiem jak zacząć sprawdzałem kilka filmów ale mam też problem bo zauważyłem że rok temu był inny sposób na tworzenie mapy chodzi mi o wersja inna a poradniki są na tą starszą wersje stworzenia mapy więc czy ktoś da mi link do dobrego poradnika ?

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

02 Jul 2017 21:44

Takie dwie serie poradników od naszej ekipy, z pewnością znajdziesz tam dużo przydatnych rzeczy:
realdeal350: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... tBfeUCBOH8
MandelSoft: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... tvuy0kOrJ7
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

tomek206
Posts: 53
Joined: 14 Dec 2015 23:22

02 Jul 2017 23:30

a można coś po Polsku ?

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

02 Jul 2017 23:37

Nie ma nic po polsku, przynajmniej ja nigdy nie znalazłem takiego filmu.
Wszystkie te poradniki to materiały wideo, wystarczy patrzeć by coś podłapać ;)
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

koper007
Posts: 154
Joined: 26 Feb 2017 19:36
Location: Toruń
Contact:

03 Jul 2017 11:54

Podam Ci przykład, że jak się chce to się potrafi :) Programy zupełnie inne, ale być może zwiększy Ci to motywację. Jakieś 2-3 lata temu program Zmodeler był dla mnie magią i czymś czego nie da się nauczyć bez pomocy kogoś. Raz zaczynałem raz kończyłem, bo nic nie wychodziło. Z czasem zacząłem po prostu kombinować czyli sprawdzać wszystkie opcje, aby się dowiedzieć co zmieniają. Coś zaczęło wychodzić, ale nadal to było mało. Zabrałem się za poradniki na youtube jakie tylko znalazłem i były różne rumuńskie, tureckie i jeszcze jakieś takie podobne. Jakoś się udało patrząc podłapać pewne rzeczy. Po poradnikach dostawałem coraz większego olśnienia i pewnych opcji nauczyłem się sam. W ten sposób doszedłem do wprawy metodą prób i błędów lecz do dziś nie potrafię modelować za bardzo. Drugim programem było MTA Editor. Grało się często i gęsto w SA:MP kiedyś jako administrator lub mapper. Jak wiadomo praca mapper'a wymagała znajomość jakiegokolwiek edytora mapy. Mimo, że MTA to bardzo prosty program to na początku było ciężko się odnaleźć w tych wszystkich obiektach, a gdzie mowa o postawieniu czegoś co będzie przyzwoicie wyglądać. Akurat do tego programu nie używałem w ogóle poradników i dzięki ID obiektów, które są w internecie zapamiętywałem coraz więcej obiektów i ich nazwy. 5-6 lat temu byłem ciemną masą o tych programach, a moja determinacja sprawiła, że spędziłem 7-8 lat w SA:MP angażując się na różnych serwerach i poznając wiele osób z Polski jak i Polaków za granicami kraju.

Wiem, że te programy nie są jak map editor w Euro Truck Simulator 2, ale opisałem to na zasadzie mojego przykładu, że samemu też można osiągnąć coś. Może zmotywuje Cię to do nauczania się w map editor'a lub nie :)
Image

Game Version 1.36.2.55s with ProMods 2.45
DLC: Schwarzmuller Trailer Pack Heavy Cargo Pack Going East Vive La France Scandinavia Italia
PC: i5-7600K 3,8GHz, Zotac GeForce GTX 1060 6GB

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

03 Jul 2017 12:29

Bardzo dobry post.
Wiele programów (nie tylko w kwestii moddingu gier) trzeba ogarniać samemu. Po prostu klikać tu i tam, poznawać je na własną rękę, odkrywać jakieś triki i skróty, by ułatwić sobie pracę.
Przede wszystkim, modowanie wymaga chęci spędzenia wielu godzin czy dni na samodoskonaleniu swojej pracy. Najpierw stworzysz coś prostego, później odkryjesz nowe funkcje i zaczniesz kombinować, aż osiągniesz wysoki poziom jakości - o ile jesteś utalentowany (lub uparty). Nie każdy jest stworzony do danej czynności i czasami nie warto się zmuszać gdy czegoś nie czujesz, bo w tym czasie możesz odkryć inny talent. Natomiast nie można się łatwo zrażać, bo nic z tego nie wyjdzie ;)
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

kuba12345777
Posts: 4
Joined: 20 Sep 2020 15:15

24 Sep 2020 11:29

plis beta tester

User avatar
elot360PL
Posts: 240
Joined: 04 Oct 2014 17:18
Location: Bytom (Poland)

24 Sep 2020 14:22

Gratuluję. Właśnie wygrałeś dożywotni zakaz objęcia tej i każdej innej funkcji
Don't worry boys. Captain the useless ex developer is here!

Currently working on: NOTHING (As always)

kuba12345777
Posts: 4
Joined: 20 Sep 2020 15:15

27 Sep 2020 10:32

xd

Dodano po 46 sekundach:
ale mogę

User avatar
elot360PL
Posts: 240
Joined: 04 Oct 2014 17:18
Location: Bytom (Poland)

27 Sep 2020 12:09

Nie
Don't worry boys. Captain the useless ex developer is here!

Currently working on: NOTHING (As always)



Post Reply

Return to “Polski”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 2 guests